W Skierniewicach powstanie nowe liceum ogólnokształcące

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Marcin Niklewicz

W Skierniewicach powstanie nowe liceum ogólnokształcące

Marcin Niklewicz

Od 1 września 2018 roku w Skierniewicach rozpocznie funkcjonowanie nowa szkoła. Radni właśnie zatwierdzili utworzenie przy Zespole Szkół Integracyjnych nowego Integracyjnego Liceum Ogólnokształcącego.

Zespół Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach to obecnie, po zmianach w systemie szkolnictwa i likwidacji gimnazjów, szkoła podstawowa oraz ostatni rocznik gimnazjum. Do placówki uczęszczają m.in. uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Teraz mają mieć szansę na kontynuację edukacji na poziomie szkoły średniej, a wszystko w tych samych murach i pod okiem tej samej kadry pedagogicznej.
Potrzeba zapewnienia niepełnosprawnym absolwentom gimnazjum w ZSI możliwości do dalszej nauki podnoszona jest już od kilku lat, na ten temat toczyły się już dyskusje. Teraz z prośbą o utworzenie liceum zwróciło się środowisko osób niepełnosprawnych, wniosek poparła rada pedagogiczna szkoły i rodzice uczniów.
- Ten projekt wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska - wyjaśnia Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent Skierniewic odpowiedzialny za oświatę.
Trzyletnie Integracyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI rozpocznie funkcjonowanie od nowego roku szkolnego 2018 - 2019. Planowane jest utworzenie jednego dwudziestoosobowego oddziału. Wprawdzie rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się drogą elektroniczną, jednak - jak zapewnia wiceprezydent - wszystko wskazuje, że jego uczniami zostaną w większości absolwenci ZSI.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.