Wojciech Kubik

W Skierniewicach złodzieje okradają nawet puszki WOŚP

W Skierniewicach złodzieje okradają nawet puszki WOŚP
Wojciech Kubik

W poniedziałek wieczorem z jednego ze sklepów przy ul. Sienkiewicza w Skierniewicach złodziej ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policja już rozpoczęła szukanie sprawcy.

Do zdarzenia dojść miało późnym wieczorem w poniedziałek, 25 stycznia. Do sklepu przy ulicy Sienkiewicza w Skierniewicach weszła niezidentyfikowana osoba i nie zatrzymując się, złapała puszkę WOŚP, schowała ją pod kurtkę i czym prędzej się oddaliła. Nie wiedziała zapewne, że wszystko obserwowała kamera przemysłowa. Film z nagrania pojawił się na portalu społecznościowym i lotem błyskawicy rozprzestrzenia się po sieci. O sprawie powiadomiono też skierniewicką policję.

- Zgłoszenie wpłynęło z samego rana i wszczęte zostały czynności - mówi Robert Zwoliński z KMP Skierniewice.

Tegoroczny finał WOŚP wzbogacono o jeszcze jeden element, a mianowicie o stacjonarne puszki, które pojawiły się w wielu punktach Skierniewic. Klienci mogą wrzucać do nich datki, a każda z puszek firmowana jest przez skierniewicki sztab Orkiestry.

- Ta ukradziona puszka nie należała do naszego sztabu, ale do sklepu sieciowego, który również włączył się w akcję - mówi Bartłomiej Migała, rzecznik prasowy skierniewickiego sztabu WOŚP.

Na terenie miasta ustawionych jest kilkadziesiąt puszek Orkiestry.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.