Wojciech Kubik

W Skierniewicach złodzieje okradają nawet puszki WOŚP

W Skierniewicach złodzieje okradają nawet puszki WOŚP
Wojciech Kubik

W poniedziałek wieczorem z jednego ze sklepów przy ul. Sienkiewicza w Skierniewicach złodziej ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policja już rozpoczęła szukanie sprawcy.

Do zdarzenia dojść miało późnym wieczorem w poniedziałek, 25 stycznia. Do sklepu przy ulicy Sienkiewicza w Skierniewicach weszła niezidentyfikowana osoba i nie zatrzymując się, złapała puszkę WOŚP, schowała ją pod kurtkę i czym prędzej się oddaliła. Nie wiedziała zapewne, że wszystko obserwowała kamera przemysłowa. Film z nagrania pojawił się na portalu społecznościowym i lotem błyskawicy rozprzestrzenia się po sieci. O sprawie powiadomiono też skierniewicką policję.

- Zgłoszenie wpłynęło z samego rana i wszczęte zostały czynności - mówi Robert Zwoliński z KMP Skierniewice.

Tegoroczny finał WOŚP wzbogacono o jeszcze jeden element, a mianowicie o stacjonarne puszki, które pojawiły się w wielu punktach Skierniewic. Klienci mogą wrzucać do nich datki, a każda z puszek firmowana jest przez skierniewicki sztab Orkiestry.

- Ta ukradziona puszka nie należała do naszego sztabu, ale do sklepu sieciowego, który również włączył się w akcję - mówi Bartłomiej Migała, rzecznik prasowy skierniewickiego sztabu WOŚP.

Na terenie miasta ustawionych jest kilkadziesiąt puszek Orkiestry.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.