W skierniewickim szpitalu powstały oddziały covidowe

Czytaj dalej
Natalia Zwolińska

W skierniewickim szpitalu powstały oddziały covidowe

Natalia Zwolińska

Czy skierniewicki szpital znowu będzie covidowy? Już dwa oddziały zostały przystosowane dla osób chorych na koronawirusa. Decyzją wojewody łódzkiego stworzono 40 łóżek dla takich pacjentów. Zajętych jest już 38.

Od wtorku, 9 listopada, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach zostały wstrzymane odwiedziny dla pacjentów. Na oddziale dziecięcym może przebywać tylko jeden opiekun. Jak informują władze szpitala, odwiedziny pacjentów na poszczególnych oddziałach mogą odbywać się tylko w wyjątkowych przypadkach. Muszą one jednak zostać wcześniej ustalone z kierownikiem lub ordynatorem danego oddziału, albo z lekarzem dyżurnym.

- Od piątku, 5 listopada, w naszym szpitalu mamy wydzielone dwa oddziały covidowe. Przekształcony został Oddział Nefrologii oraz Oddział Chorób Wewnętrznych II i Geriatrii, Gastroenterologii. Łącznie powstało 40 łóżek dla osób chorych na koronawirusa, które wymagają hospitalizacji - mówi Jacek Kaniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach.

Osoby, które przebywają w szpitalu są w bardzo różnym stanie.

- Są to pacjenci, którzy samodzielnie oddychają, jednak są i tacy, którzy są podłączeni pod respiratory. Stany ciężkie i bardzo ciężkie dotyczą głównie osób, które nie zostały zaszczepione - powiedział nam Jacek Kaniewski.

Na ten moment zakaz odwiedzin w skierniewickim szpitalu nie zostanie szybko odwołany. Władze szpitala mówią nawet o możliwości zwiększenia liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych.

- Spodziewamy się takiej decyzji wojewody łódzkiego. W całym kraju mamy coraz więcej zachorowań. Niestety, wielu pacjentów bardzo ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem. W takich przypadkach niezbędna jest całodobowa opieka medyczna w szpitalach. Oczywiście większość osób, które są w stanie ciężkim to ci niezaszczepieni - mówi dyrektor skierniewickiego szpitala.

Według danych dostępnych na rządowych stronach, sytuacja w Skierniewicach i powiecie może wydawać się stabilna. W samych Skierniewicach potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19 jest 12, natomiast w powiecie 8. Na kwarantannie przebywa w mieście - 527 osób, w powiecie - 318. Codziennie wykonywanych jest około 200 testów. Coraz więcej jest też osób, które, pomimo szczepienia, przechodzą koronawirusa.

We wtorek, 9 listopada, decyzją wojewody łódzkiego, w skierniewickim szpitalu powstało kolejnych 45 łóżek covidowych. Powstały one na oddziałach kardiologii, chirurgii oraz częściowo na oddziale ortopedii.

- Spodziewaliśmy się takiej decyzji. Do odwołania wstrzymane są przyjęcia pacjentów na oddział kardiologii oraz chirurgii - mówi Jacek Kaniewski, dyrektor szpitala.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.