Natalia Zwolińska

W Skoczykłodach rozmawiali o energii odnawialnej - z wiatru, słońca, czy wody

Cały mechanizm sterujący i napędzający wiatraki znajduje się w „gondoli” za wirnikami. Żeby tam się dostać, w tych wiatrakach montuje się specjalne Fot. Natalia Zwolińska Cały mechanizm sterujący i napędzający wiatraki znajduje się w „gondoli” za wirnikami. Żeby tam się dostać, w tych wiatrakach montuje się specjalne windy
Natalia Zwolińska

We wtorek, 3 sierpnia, w Skoczykłodach w powiecie skierniewickim odbyła się konferencja poświęcona odnawialnym źródłom energii. Podczas spotkania omawiano przyszłość i możliwości rozwoju tych form pozyskiwania energii. Zaprezentowano również wyposażenie oraz pracę farmy wiatrowej.

W całej Europie coraz większy nacisk kładziony jest na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Mowa tu o farmach fotowoltaicznych, wiatrowych oraz wodnych. W Skoczykłodach skupiono się na pierwszych dwóch rodzajach farm.

- W tej chwili, zgodnie z przepisami, inwestujemy głównie w farmy fotowoltaiczne. Ale liczymy, że nastąpi liberalizacja w zakresie ustawy wysokościowej i będzie możliwość dewelopowania od podstaw projektów wiatrowych.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.