W Starostwie Powiatowym w Łowiczu utworzono nowe stanowisko kierownicze

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

W Starostwie Powiatowym w Łowiczu utworzono nowe stanowisko kierownicze

Rafał Klepczarek

Agata Tracz, była naczelnik Wydziału Zarządzania Zasobami Ludzkimi Urzędu Miasta w Brzezinach została wybrana przez komisję rekrutacyjną na zastępcę dyrektora Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Była jedynym kandydatem na to stanowisko.

Mieszkanka Łodzi była podwładną Marcina Pluty (były pełnomocnik PiS w powiecie brzezińskim), eksburmistrza Brzezin, który po przegranych wyborach samorządowych także znalazł pracę w łowickim starostwie. Zatrudniono go w zastępstwie sekretarz powiatu Joanny Jaros, która rozstanie się ze starostwem w połowie tego roku.

Pani Tracz odeszła z UM w Brzezinach po zmianie władzy.

- Za moich rządów nie było potrzeby tworzenia stanowiska zastępcy dyrektora wydziału organizacyjnego, bo z tego typu zadaniami doskonale radził sobie sekretarz powiatu - informuje Krzysztof Figat (PSL), były starosta łowicki, a obecnie opozycyjny radny powiatowy.

Marcin Pluta uważa, że stanowisko to jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania starostwa. Natomiast starosta łowicki Marcin Kosiorek (PiS) w uzasadnieniu wyboru Agaty Tracz podaje, iż posiada ona wiedzę i umiejętności wymagane przy sprawowaniu tej funkcji. Nie tak dawno władze powiatu łowickiego zatrudniły na stanowisku dyrektora centrum promocji Adriannę Kaczor, która z ramienia PiS została radną gminną w Łowiczu.

Natomiast w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Łowiczu znalazł pracę Piotr Miedzianowski, który jesienią z listy PiS próbował dostać się do rady miasta.

Pracuje on tam jako pomoc administracyjna. Starosta Kosiorek pytany o zatrudnienie osoby związanej z jego partią stwierdził, że została ona zatrudniona na stanowisku zgodnym z jej wykształceniem.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.