W szpitalu ruszy specjalna szkoła dla małych pacjentów

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

W szpitalu ruszy specjalna szkoła dla małych pacjentów

Rafał Klepczarek

Długotrwała choroba dziecka, to nie tylko cierpienie fizyczne i psychiczne, ale również zaległości w nauce. Władze powiatu mają sposób, aby uniknąć tych ostatnich.

Prawdopodobnie w październiku w łowickim szpitalu ruszy specjalna szkoła podstawowa. Obejmie ona opieką edukacyjną małych pacjentów, którym choroba nie pozwala na pójście do własnej szkoły.

Władze powiatu zgierskiego wystąpiły do łowickiego starostwa z prośbą o umożliwienie utworzenia oddziału specjalnej szkoły podstawowej w Zespole Opieki Zdrowotnej. Rada powiatu przystała na ten pomysł. 30 września tego roku uchwałę w tym temacie podejmą radni powiatowi ze Zgierza. Podobne szkoły działają już przy szpitalach w Zgierzu, Kutnie i Poddębicach.

- Jeżeli mały pacjent będzie hospitalizowany przez kilka dni, to chcemy objąć go wsparciem edukacyjnym - informuje Adam Świniuch, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

W praktyce będzie to polegało na tym, że nauczyciel zatrudniony w Szkole Podstawowej Specjalnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym z siedzibą przy ul. Parzęczewskiej

w Zgierzu skontaktuje się z pedagogiem prowadzącym chorego ucznia i razem ustalą zakres materiału, który ma opanować jego podopieczny.

- Nas to nie będzie nic kosztowało - zapewnia wicestarosta łowicki Grzegorz Bogucki.

Powiat zgierski wystąpi do Ministerstwa Edukacji Narodowej o pieniądze z subwencji oświatowej na prowadzenie szpitalnej szkoły.

Będzie to pewnego rodzaju powrót do przeszłości, gdyż pod koniec lat 70. XX wieku w łowickim szpitalu był zatrudniony nauczyciel, który zajmował się długotrwale hospitalizowanymi dziećmi.

Rafał Klepczarek

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.