Zuzanna Gawałkiewcz

W weekend będą utrudnienia w ruchu w Skierniewicach. Do centrum nie wjedziemy

W weekend będą utrudnienia w ruchu w Skierniewicach. Do centrum nie wjedziemy Fot. Archiwum
Zuzanna Gawałkiewcz

Dwudniowe Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, jest największą imprezą w Skierniewicach i wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu.

W tym roku dla samochodów zamknięte zostaną ulice: Rynek, Żwirki, Gałeckiego, Batorego (na odcinku Strykowska-Rynek), Prymasowska (na odcinku Senatorska-Jagiellońska), Konstytucji 3-go Maja, Wita Stwosza, Reymonta, Olszewskiej, Buczka oraz Pomologiczna (na odcinku Buczka - Edmunda Jaworskiego). Wyłączenie z ruchu będzie obowiązywać od piątku, 17 września, od godz. 22, do godz. 24 w niedzielę, 19 września.

Mieszkańcy wymienionych ulic mogą w Wydziale Kultury i Promocji ratusza odebrać specjalne karty wjazdowe upoważniające do przejazdów autem w strefie wyłączonej z ruchu.

Dodatkowo ze względu na przemarsz świątecznej parady od piątkowego wieczoru do godz. 13 w sobotę będzie obowiązywał zakaz parkowania wzdłuż ul.: Prymasowskiej, Senatorskiej oraz Rybickiego (na odcinku od ul. Reymonta do Al. Rataja).

Z kolei podczas koncertów na głównej scenie w Rynku przez dwa świąteczne dni, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, zamknięta zostanie ul. Senatorska i wejście na Rynek od strony kościoła św. Jakuba będzie niemożliwe.

Zmiana organizacji ruchu w centrum wiąże się ze zmianami tras miejskich linii autobusowych.

Zaczną one obowiązywać od godz. 18 w piątek, 17 września i potrwają do północy z niedzieli na poniedziałek.

Ponieważ autobusy nie będą wjeżdżały w strefę zamkniętą dla ruchu, nieczynne będą przystanki przy ul.: Dworcowej, Jagiellońskiej, Kozietulskiego (dla linii nr 3), Piłsudskiego, Prymasowskiej. Olszewskiej #i 1-go Maja (dla linii nr 3). Na czas święta zamknięty zostanie również przystanek przy ulicy Sobieskiego vis-à-vis szpitala. W zamian MZK ustawi przystanki zastępcze: w kierunku centrum - przy al. Rataja na wysokości szpitala; w kierunku osiedla Widok - przy wjeździe na wiadukt na wysokości Lidla oraz przy ul. Kopernika - róg Mszczonowskiej.

By skierniewiczanie mogli wygodnie wrócić do domów po ostatnim koncercie, zostaną uruchomione dwie specjalne świąteczne linie:

- SK2, która z centrum pojedzie przez Zadębie na osiedle Makowska;

- SK4 kursująca przez Widok na Rawkę.

Autobusy specjalne odjadą z przystanku u zbiegu ul. Mszczonowskiej i Rawskiej o godz. 23.20 w sobotę i o 23.10 w niedzielę.

Co istotne, przez cały czas trwania Święta Kwiatów w autobusach komunikacji miejskiej w Skierniewicach nie będą obowiązywały bilety za przejazd.

Zuzanna Gawałkiewcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.