Zuzanna Gawałkiewcz

W weekend będą utrudnienia w ruchu w Skierniewicach. Do centrum nie wjedziemy

W weekend będą utrudnienia w ruchu w Skierniewicach. Do centrum nie wjedziemy Fot. Archiwum
Zuzanna Gawałkiewcz

Dwudniowe Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, jest największą imprezą w Skierniewicach i wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu.

W tym roku dla samochodów zamknięte zostaną ulice: Rynek, Żwirki, Gałeckiego, Batorego (na odcinku Strykowska-Rynek), Prymasowska (na odcinku Senatorska-Jagiellońska), Konstytucji 3-go Maja, Wita Stwosza, Reymonta, Olszewskiej, Buczka oraz Pomologiczna (na odcinku Buczka - Edmunda Jaworskiego). Wyłączenie z ruchu będzie obowiązywać od piątku, 17 września, od godz. 22, do godz. 24 w niedzielę, 19 września.

Mieszkańcy wymienionych ulic mogą w Wydziale Kultury i Promocji ratusza odebrać specjalne karty wjazdowe upoważniające do przejazdów autem w strefie wyłączonej z ruchu.

Dodatkowo ze względu na przemarsz świątecznej parady od piątkowego wieczoru do godz. 13 w sobotę będzie obowiązywał zakaz parkowania wzdłuż ul.: Prymasowskiej, Senatorskiej oraz Rybickiego (na odcinku od ul. Reymonta do Al. Rataja).

Z kolei podczas koncertów na głównej scenie w Rynku przez dwa świąteczne dni, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, zamknięta zostanie ul. Senatorska i wejście na Rynek od strony kościoła św. Jakuba będzie niemożliwe.

Zmiana organizacji ruchu w centrum wiąże się ze zmianami tras miejskich linii autobusowych.

Zaczną one obowiązywać od godz. 18 w piątek, 17 września i potrwają do północy z niedzieli na poniedziałek.

Ponieważ autobusy nie będą wjeżdżały w strefę zamkniętą dla ruchu, nieczynne będą przystanki przy ul.: Dworcowej, Jagiellońskiej, Kozietulskiego (dla linii nr 3), Piłsudskiego, Prymasowskiej. Olszewskiej #i 1-go Maja (dla linii nr 3). Na czas święta zamknięty zostanie również przystanek przy ulicy Sobieskiego vis-à-vis szpitala. W zamian MZK ustawi przystanki zastępcze: w kierunku centrum - przy al. Rataja na wysokości szpitala; w kierunku osiedla Widok - przy wjeździe na wiadukt na wysokości Lidla oraz przy ul. Kopernika - róg Mszczonowskiej.

By skierniewiczanie mogli wygodnie wrócić do domów po ostatnim koncercie, zostaną uruchomione dwie specjalne świąteczne linie:

- SK2, która z centrum pojedzie przez Zadębie na osiedle Makowska;

- SK4 kursująca przez Widok na Rawkę.

Autobusy specjalne odjadą z przystanku u zbiegu ul. Mszczonowskiej i Rawskiej o godz. 23.20 w sobotę i o 23.10 w niedzielę.

Co istotne, przez cały czas trwania Święta Kwiatów w autobusach komunikacji miejskiej w Skierniewicach nie będą obowiązywały bilety za przejazd.

Zuzanna Gawałkiewcz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.