Natalia Zwolińska

W Wielkanoc na drogach regionu było raczej spokojnie

W Wielkanoc na drogach regionu było raczej spokojnie Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

W Skierniewicach i powiecie święta wielkanocne przebiegły spokojnie. Skierniewiccy policjanci w okresie od piątku do poniedziałku odnotowali sześć kolizji i jeden wypadek drogowy.

- Święta przebiegły dość spokojnie na drogach powiatu skierniewickiego. Wydarzyło się sześć niewielkich kolizji i jeden wypadek. Doszło do niego w piątek po godzinie 22 w miejscowości Sierakowice Prawe. 35-letni mieszkaniec Skierniewic, kierujący volvo xc 90, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym seat leon. Kierujący seatem, 22-letni mieszkaniec gminy Skierniewice z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Skierniewicach - informuje podkomisarz Robert Zwoliński, naczelnik wydziału ruchu drogowego skierniewickiej policji.

W sobotę policjanci ze skierniewickiego wydziału ruchu drogowego prowadzili świąteczną akcję „Prędkość”. Tylko w sobotę zatrzymano do kontroli 29 kierujących, 22 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Jednak nikt nie stracił w tym dniu uprawnień do kierowania, ze względu na to, że nikt nie przekroczył prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

- Oczywiście zdarzały się przekroczenia prędkości, ale nie było kierowców, którzy by przekroczyli prędkość w takim stopniu, aby zatrzymywać im prawo jazdy. Święta wielkanocne możemy uznać za spokojne w Skierniewicach i powiecie - mówi podkomisarz Robert Zwoliński.

Na drogach powiatu rawskiego policjanci odnotowali mniejszy ruch, podobnie jak w poprzednim roku.

- Użytkowników dróg powiatu rawskiego nie ominęły niestety zdarzenia drogowe. Funkcjonariusze odnotowali jeden wypadek i pięć kolizji. Puste drogi zachęciły część kierowców do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, co zakończyło się zatrzymaniem trzech uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym - mówi młodsza aspirant Agata Krawczyk, oficer prasowy rawskiej policji.

Rawscy policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

- Kontrole techniczne pojazdów zakończyły zatrzymaniem siedmiu dowodów rejestracyjnych. Mundurowi skontrolowali 70 kierujących, z czego 30 osób zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, zastosowali również 18 pouczeń. Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli dwóch kierujących w trakcie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami. Przebadali na trzeźwość 321 kierujących, z czego jeden rowerzysta miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu - mówi oficer prasowy rawskiej policji.

W Łowiczu i powiecie policjanci z wydziału ruchu drogowego odnotowali pięć kolizji, które głównie wynikały z niestosowania się do znaków oraz ograniczeń prędkości. Nie było nietrzeźwych kierujących.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.