Natalia Zwolińska

W Wielkanoc na drogach regionu było raczej spokojnie

W Wielkanoc na drogach regionu było raczej spokojnie Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

W Skierniewicach i powiecie święta wielkanocne przebiegły spokojnie. Skierniewiccy policjanci w okresie od piątku do poniedziałku odnotowali sześć kolizji i jeden wypadek drogowy.

- Święta przebiegły dość spokojnie na drogach powiatu skierniewickiego. Wydarzyło się sześć niewielkich kolizji i jeden wypadek. Doszło do niego w piątek po godzinie 22 w miejscowości Sierakowice Prawe. 35-letni mieszkaniec Skierniewic, kierujący volvo xc 90, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym seat leon. Kierujący seatem, 22-letni mieszkaniec gminy Skierniewice z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Skierniewicach - informuje podkomisarz Robert Zwoliński, naczelnik wydziału ruchu drogowego skierniewickiej policji.

W sobotę policjanci ze skierniewickiego wydziału ruchu drogowego prowadzili świąteczną akcję „Prędkość”. Tylko w sobotę zatrzymano do kontroli 29 kierujących, 22 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Jednak nikt nie stracił w tym dniu uprawnień do kierowania, ze względu na to, że nikt nie przekroczył prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

- Oczywiście zdarzały się przekroczenia prędkości, ale nie było kierowców, którzy by przekroczyli prędkość w takim stopniu, aby zatrzymywać im prawo jazdy. Święta wielkanocne możemy uznać za spokojne w Skierniewicach i powiecie - mówi podkomisarz Robert Zwoliński.

Na drogach powiatu rawskiego policjanci odnotowali mniejszy ruch, podobnie jak w poprzednim roku.

- Użytkowników dróg powiatu rawskiego nie ominęły niestety zdarzenia drogowe. Funkcjonariusze odnotowali jeden wypadek i pięć kolizji. Puste drogi zachęciły część kierowców do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, co zakończyło się zatrzymaniem trzech uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym - mówi młodsza aspirant Agata Krawczyk, oficer prasowy rawskiej policji.

Rawscy policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

- Kontrole techniczne pojazdów zakończyły zatrzymaniem siedmiu dowodów rejestracyjnych. Mundurowi skontrolowali 70 kierujących, z czego 30 osób zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, zastosowali również 18 pouczeń. Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli dwóch kierujących w trakcie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami. Przebadali na trzeźwość 321 kierujących, z czego jeden rowerzysta miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu - mówi oficer prasowy rawskiej policji.

W Łowiczu i powiecie policjanci z wydziału ruchu drogowego odnotowali pięć kolizji, które głównie wynikały z niestosowania się do znaków oraz ograniczeń prędkości. Nie było nietrzeźwych kierujących.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.