W Zakładzie Karnym w Łowiczu ma powstać hala produkcyjna

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

W Zakładzie Karnym w Łowiczu ma powstać hala produkcyjna

Rafał Klepczarek

Trzy jednostki penitencjarne z woj. łódzkiego znalazły się w pilotażowym programie Ministerstwa Sprawiedliwości. Zakłada on m. in. ograniczenie wydatków na utrzymanie osadzonych (wynoszą one ok. 3.150 zł miesięcznie na osobę) przez budowę w więzieniach hal produkcyjnych, w których znajdą oni pracę.

Do programu zakwalifikowano 40 zakładów karnym. W Łódzkiem są to więzienia w Łowiczu, Garbalinie pod Łęczycą oraz ZK nr 1 w Łodzi, będącym jedyną tego typu placówką w naszym województwie, w której wyroki odsiadują także kobiety. Rządowy program składa się także z pomysłu rozszerzenia zakresu nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz wprowadzenia ulg dla przedsiębiorców zatrudniających skazanych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Więźniowie z Łowicza rozmawiają ze swoimi rodzinami przez Skype'a

- Właśnie zaczęły się prace koncepcyjne dotyczące budowy hali w naszym więzieniu – informuje Robert Stępniewski, oficer prasowy ZK w Łowiczu. - Trwa też poszukiwanie kontrahenta, który zdecydowałby się na uruchomienie produkcji na terenie zakładu penitencjarnego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Młodzież z ZSP nr 2 odwiedziła Zakład Karny w Łowiczu

W ZK w Łowiczu wyroki odsiaduje obecnie ok. 680 skazanych. Blisko 170 z nich jest resocjalizowanych przez pracę.
Według rządowych planów hale produkcyjne za więziennym murem mają powstać do 2023 roku.

Anita Werner: Byliśmy jedyną stacją z całego świata, która mogła te wybory miss w więzieniu obserwować

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.