Wakacyjne dni z zumbą, piłką i pływaniem

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Nowakowski
Bartosz Nowakowski

Wakacyjne dni z zumbą, piłką i pływaniem

Bartosz Nowakowski

Jak aktywnie spędzić wakacyjny czas pozostając w mieście.

Rozpoczęły się wakacje, a to, jak wiadomo, idealny czas na letnie wojaże po kraju i po świecie. Niestety, nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na urlopowy wypoczynek, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak młodzież, a także dorośli, będą mogli spędzić aktywnie czas w mieście.

Tydzień temu na łamach naszej gazety pisaliśmy o bezpłatnych zajęciach, jakie organizuje Academia Gorila. Z oferty postanowili skorzystać młodzi koszykarze Ósemki Skierniewice. Do młodzieży z szerokim wachlarzem zajęć wyszedł łowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który w każdy dzień wakacji zaplanował aktywną formę spędzania czasu w programie pt. „Akcja, sportowe wakacje 2016”. Większość zajęć przeprowadzana jest na orlikach.

Skierniewicki OSiR w najbliższą sobotę na strzeżonej plaży nad zalewem Zadębie przeprowadzi akcję „Aktywna plaża”. Jak zapowiadają organizatorzy, to wyjście z ofertą i konkursami do zarówno do młodzieży, jak i dorosłych.

Jeśli chodzi o wodne atrakcje to skierniewicka młodzież będzie musiała się wstrzymać przez pierwsze dwa tygodnie lipca, ponieważ już tradycyjnie w tym czasie następuje przerwa technologiczna. Ale pozytywnym aspektem jest obniżka cen wejściówek dla dzieci, która w wakacje będzie wynosiła 2,5 złotego.

Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w poszczególnych sportach. Piłka nożna: skierniewickie dzieci mogą wziąć udział w projekcie Unia Fun Kids, który skierowany jest do najmłodszych adeptów w mieście. Przez lipiec bezpłatnych zajęć nie przeprowadza Widok Skierniewice.

- W lipcu klub jest nieczynny, bo większość osób przebywa na urlopach. W poprzednich latach przeprowadzaliśmy zajęcia dla młodzieży, która pozostawała w mieście. Zajęcia jednak nie cieszyły się dużą popularnością. Przychodziła raptem garstka dzieci - mówi Piotr Wysocki, prezes Widoku Skierniewice.

W podobnym tonie wypowiadają się: Jerzy Gołębiewski, trener Wojownika Skierniewice, który też potwierdza organizację takich zajęć w poprzednich latach, a także Krzysztof Wiercioch, szkoleniowiec AZS PWSZ Skierniewice.

Ciekawą propozycją dla wszystkich mieszkańców Skierniewic jest bezpłatna wakacyjna zumba w parku. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz. 19.30 do 21 przy altanie.

W ostatnim tygodniu zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Bartosz Nowakowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.