Wakacyjny rozkład jazdy, czyli w mieście naprawdę dużo się zadzieje!

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Magdalena Grajnert

Wakacyjny rozkład jazdy, czyli w mieście naprawdę dużo się zadzieje!

Magdalena Grajnert

Dla tych, którzy mają ochotę ponarzekać, że wakacje w mieście są nudne, przygotowaliśmy wykaz imprez w lipcu. Jest w czym wybierać.

Oto, co nas czeka jeszcze w tym miesiącu.

14 lipca

Czegoś takiego jeszcze nie było - CKiS zaprasza o 20.30 do plenerowego kina, tym razem nad rzekę. Zaczyna od doskonałej propozycji, czyli kultowej komedii „Rejs” Marka Piwowskiego. Wszystko w ramach Kina Oldschool nad Rzeką. Przed samą projekcją nie lada gratka dla kinomanów - spotkanie z reżyserem Markiem Piwowskim. CKiS zaprasza na bulwar Przyjaźni z Chatelaillon-Plage, za kościołem św. Jakuba, nad rzeką Łupią.

15 lipca

Koncert zespołu Moutzikasch. Grupa 6 muzyków z francuskiego Nancy odwiedzi w sobotę Skierniewice. Młodzi instrumentaliści zaprezentują się podczas koncertu w altanie parkowej w najbliższą sobotę o godz. 16.
Swoim otwartym stylem muzycznym, pełnym improwizacji grupa sprawia publiczność wiele radości.

16 lipca

Muzyczne śniadanie na trawie.
Koncert odbędzie się w stylizowanej altanie parkowej w parku miejskim, w niedzielę, w samo południe. Tym razem szczególnie mile widziane są dzieci.

Usłyszymy piosenki starych, dobrych przyjaciół: Misia Uszatka, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, oraz trochę młodszych - Króla Lwa i Shreka. W programie pojawi się także muzyka z bajek takich jak: „Reksio”, „Kaczka Dziwaczka”, „Pszczółka Maja”, „Przygody Kota Filemona”, „Gumisie”, „Różowa Pantera” i „Smerfy”. Zaplanowano liczne interakcje, głównie z najmłodszą publicznością.

16, 23, 30 lipca

Weekendy rodzinne na sportowo odbywać będą się w niedziele w hali nr 1 OSiR przy ul. Pomologicznej 10, w godz. 15-19.

19, 26 lipca

Miłośnicy kina plenerowego, w dodatku francuskiego, w każdą środę o godz. 21.30 mogą obejrzeć film nad zalewem Zadębie. 19 lipca organizatorzy zapraszają na „Dzień wron” (film animowany), tydzień później, 26 lipca zostaną wyświetlone „Piękne dni” (komedia).

22 lipca

5. Biesiada Skierniewicka. Nad zalewem Zadębie wystąpią zespoły MIG, Playboys, Cliver, Basta i Verba.

Poza tym w programie masa atrakcji: pokazy i warsztaty udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED, animacje sportowe na wodzie i lądzie, pokaz gotowania na mega patelni oraz degustacja, a na zakończenie widowiskowy pokaz fajerwerków. Będzie też można wziąć udział w zawodach sportowych, niekoniecznie na poważnie - np. w dojeniu sztucznej krowy.

W trakcie biesiady będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Kamili Błońskiej. Młoda kobieta boryka się z zespołem Devica. Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia, a właściwie powstrzymania choroby jest przeszczep komórek macierzystych.

Kamili nie stać na kosztowny zabieg, ale bardzo chce być zdrowa, dla swojej rodziny i przede wszystkim małej córeczki - Michasi. Będzie okazją wesprzeć ją w tej trudnej walce.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.