Warsztaty filmowe z Tadeuszem Kabiczem w CKiS w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. CKiS
Katarzyna Michałowska

Warsztaty filmowe z Tadeuszem Kabiczem w CKiS w Skierniewicach

Katarzyna Michałowska

8 grudnia ruszają warsztaty filmowe w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Zajęcia poprowadzi Tadeusz Kabicz.

Jeśli marzysz o karierze w Hollywood i chcesz stanąć za kamerą lub po prostu lubisz kręcić filmy i kochasz kino, Centrum Kultury i Sztuki ma dla Ciebie wspaniałą propozycję. 8 grudnia rozpoczynają się warsztaty filmowe. Na nich dowiesz się, jak wygląda nad filmem. Poznasz pracę od koncepcji po montaż.
Dzięki prowadzącemu zajęcia poznasz tajniki produkcji filmowej i triki, dzięki którym filmy ciągle łapią nas za gardło. Dowiesz się także, jak bez wysokiego budżetu zacząć pracę nad filmem.
Zapisy: warsztaty@cekis.pl
Termin pierwszych zajęć: 8 grudnia 2018
Cena: 100 zł / msc
Grupy:
– 12-15 lat (sb, 10:30 – 12:00),
– 16 – 18 lat (sb, 12:15 – 13:45),
– dorośli (sb, 14.00 – 15.30).
Prowadzący zajęcia Tadeusz Kabicz to student piątego roku Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Studiował Filologię polską i Wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim.
Tadeusz Kabicz wyreżyserował filmy m.in.:
- „Odpowiedz" z 2016 roku. Jest to etiuda filmowa o przeżywającej kryzys wiary dziewczynie, która próbuje odnaleźć w swoim życiu ślad Boga.
- „Szarańcza" z 2016 roku, czyli etiudy filmowej, w której zżerany zazdrością i kompleksami chłopak podejmuje walkę, która powoli prowadzi go do obłędu.
- Etiuda fabularna „My pleasure" z 2018 roku. Opis filmu: Ada decyduje się wystąpić w filmie pornograficznym. Podczas szykowania się do produkcji, pewność siebie dziewczyny zaczyna jednak słabnąć. Sytuacja komplikuje się, gdy na planie bohaterka dostaje telefon od byłego chłopaka. Ada usiłuje odwlec w czasie swój występ, ale presja otoczenia staje się coraz silniejsza. Zapowiedź filmu tutaj.
- „Zamek" z 2018 roku to film dokumentalny. Bohaterami filmu są konserwatorzy, monterzy i strażnicy jednego z najważniejszych budynków w Polsce. Zamek Królewski to miejsce magiczne, w którym czas płynie inaczej. Tu historia spotyka się z teraźniejszością, a cisza z wielkomiejskim zgiełkiem. Zapowiedź filmu można zobaczyć tutaj.
Od 2015 roku Tadeusz Kabicz prowadzi również zajęcia w Ognisku teatralnym „U Machulskich”. Reżyser przygotowywał również musical razem z młodzieżą w Belgradzie, prowadził warsztaty dla dzieci podczas ósmego Festiwalu Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim.
Więcej o prowadzącym zajęcia można znaleźć na stronie internetowej www.tadeuszkabicz.com.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.