Warsztaty filmowe z Tadeuszem Kabiczem w CKiS w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. CKiS
Katarzyna Michałowska

Warsztaty filmowe z Tadeuszem Kabiczem w CKiS w Skierniewicach

Katarzyna Michałowska

8 grudnia ruszają warsztaty filmowe w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Zajęcia poprowadzi Tadeusz Kabicz.

Jeśli marzysz o karierze w Hollywood i chcesz stanąć za kamerą lub po prostu lubisz kręcić filmy i kochasz kino, Centrum Kultury i Sztuki ma dla Ciebie wspaniałą propozycję. 8 grudnia rozpoczynają się warsztaty filmowe. Na nich dowiesz się, jak wygląda nad filmem. Poznasz pracę od koncepcji po montaż.
Dzięki prowadzącemu zajęcia poznasz tajniki produkcji filmowej i triki, dzięki którym filmy ciągle łapią nas za gardło. Dowiesz się także, jak bez wysokiego budżetu zacząć pracę nad filmem.
Zapisy: warsztaty@cekis.pl
Termin pierwszych zajęć: 8 grudnia 2018
Cena: 100 zł / msc
Grupy:
– 12-15 lat (sb, 10:30 – 12:00),
– 16 – 18 lat (sb, 12:15 – 13:45),
– dorośli (sb, 14.00 – 15.30).
Prowadzący zajęcia Tadeusz Kabicz to student piątego roku Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Studiował Filologię polską i Wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim.
Tadeusz Kabicz wyreżyserował filmy m.in.:
- „Odpowiedz" z 2016 roku. Jest to etiuda filmowa o przeżywającej kryzys wiary dziewczynie, która próbuje odnaleźć w swoim życiu ślad Boga.
- „Szarańcza" z 2016 roku, czyli etiudy filmowej, w której zżerany zazdrością i kompleksami chłopak podejmuje walkę, która powoli prowadzi go do obłędu.
- Etiuda fabularna „My pleasure" z 2018 roku. Opis filmu: Ada decyduje się wystąpić w filmie pornograficznym. Podczas szykowania się do produkcji, pewność siebie dziewczyny zaczyna jednak słabnąć. Sytuacja komplikuje się, gdy na planie bohaterka dostaje telefon od byłego chłopaka. Ada usiłuje odwlec w czasie swój występ, ale presja otoczenia staje się coraz silniejsza. Zapowiedź filmu tutaj.
- „Zamek" z 2018 roku to film dokumentalny. Bohaterami filmu są konserwatorzy, monterzy i strażnicy jednego z najważniejszych budynków w Polsce. Zamek Królewski to miejsce magiczne, w którym czas płynie inaczej. Tu historia spotyka się z teraźniejszością, a cisza z wielkomiejskim zgiełkiem. Zapowiedź filmu można zobaczyć tutaj.
Od 2015 roku Tadeusz Kabicz prowadzi również zajęcia w Ognisku teatralnym „U Machulskich”. Reżyser przygotowywał również musical razem z młodzieżą w Belgradzie, prowadził warsztaty dla dzieci podczas ósmego Festiwalu Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim.
Więcej o prowadzącym zajęcia można znaleźć na stronie internetowej www.tadeuszkabicz.com.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.