Weekend pod znakiem Szarych Szeregów

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Dzik
Magdalena Grajnert

Weekend pod znakiem Szarych Szeregów

Magdalena Grajnert

Zarząd oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Skierniewicach organizuje 23. Zlot Szarych Szeregów. Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa od piątku do niedzieli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skierniewicach.

W piątek 17 czerwca po zakwaterowaniu uczestnicy wezmą udział we wspólnym spotkaniu przy ognisku. Swoją obecność zapowiedzieli harcerze ze skierniewickiego hufca i uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów.

Sobota 18 czerwca to dzień wypełniony atrakcjami. O godz. 9.45 rozpocznie się zbiórka uczestników na placu apelowym z udziałem zaproszonych gości i pocztów sztandarowych. O godz. 10 zaplanowano uroczyste otwarcie 23. Zlotu Szarych Szeregów i apel. Po krótkiej przerwie na kawę o godz. 11.30 uczestnicy przejadą na cmentarz św. Józefa, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem poległych harcerek i harcerzy.

Na godz. 15 zaplanowano spotkanie sprawozdawcze z działalności oddziału, a późnym wieczorem odbędzie się spotkanie towarzyskie uczestników zlotu.

W niedzielę 19 czerwca po mszy polowej o godz. 10 z udziałem zaproszonych gości, odbędzie się apel pożegnalny, po którym uczestnicy zjazdu zaczną rozjeżdżać się do domów.

Nazwa Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjny Związku Harcerstwa Polskiego w czasie okupacji niemieckiej i radzieckiej podczas II wojny światowej. Z roku na rok uczestników zlotów ubywa, warto więc wziąć udział w wydarzeniu i porozmawiać z wyjątkowymi ludźmi.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.