Redakcja

Weekendowe dzialania "DYSKOTEKA" skierniewickich policjantów

Weekendowe dzialania "DYSKOTEKA" skierniewickich policjantów Fot. Archiwum
Redakcja

Skierniewiccy policjanci w w nocy z 2 na 3 marca 2019 roku przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Ich celem było poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – głównie poprzez uniemożliwienie jazdy nietrzeźwym kierującym, którzy po zakończeniu imprezy jadą do domu na tzw. podwójnym gazie. Okazuje się jednak, że niestety nadal znajdują się tacy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W takcie działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 5 takich osób.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z ruchu drogowego, przy wsparciu funkcjonariuszy z prewencji i kryminalnego działali na terenie powiatu skierniewickiego. Koncentrowali się głównie na kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami oraz na pieszych, którzy nie stosują się do obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 247 kierujących, z których 5 odważyło się jechać na tzw. podwójnym gazie.

Wśród ujawnionych nietrzeźwych kierujących, szczególną uwagę zwraca kontrola z godz. 4:25 kiedy to policjanci w Rowiskach Starych ujawnili kierującego volkswagenem passatem, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli okazało się bowiem, że jazda po pijanemu nie jest jedynym naruszeniem prawa mężczyzny. 40-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego nie posiadał też uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, jazda w stanie nietrzeźwości, gdy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza pół promila jest przestępstwem. Grozi za nie nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.