Wegetarian oraz wegan jest w Skierniewicach coraz więcej. Z wege-propozycją wychodzi do nich restauracja Alhambra

Czytaj dalej
Fot. Restauracja Alhambra
Agnieszka Kubik

Wegetarian oraz wegan jest w Skierniewicach coraz więcej. Z wege-propozycją wychodzi do nich restauracja Alhambra

Agnieszka Kubik

Ulubiona restauracja skierniewiczan, Alhambra, w tym roku będzie obchodzić 19-lecie istnienia. - Gdy zaczynaliśmy działalność, była ona sprofilowana na nieco innego gościa niż obecnie - mówi Kamila Janicka, wspólniczka restauracji. Co się zmieniło?

Restaurację założył Michał Janicki i menu było opracowywane pod kątem osób lubiących mięso. W Alhambrze można zatem zjeść dobrą pizzę z najprzeróżniejszymi dodatkami, shoarmę, dania z grilla, sałatki, makarony czy naleśniki.

- Od początku trzymamy się jednak żelaznej zasady, która się sprawdza i procentuje: kupujemy produkty najwyższej jakości, świeże, u sprawdzonego producenta, staramy się też wszystko przygotowywać własnoręcznie, po domowemu - czyli jak sosy, to według naszych receptur, jak mięso, to kupowane prosto z ubojni i przygotowywane od początku przez nas, a nie kupowane w hurtowni jako gotowy produkt już przerobiony i doprawiony; sami pieczemy ciasta, a do pizzy podajemy prawdziwy ser mozarella, a nie jakieś podróbki. Wykorzystujemy również mnóstwo fantastycznych, oryginalnych arabskich przypraw.

Nowością są klienci, którzy coraz częściej proszą o dania wegetariańskie lub wegańskie. Dla tych pierwszych od dawna w ofercie były różne ryby, dla tych drugich jakiś czas temu wprowadzono wegeburgera z kaszy jaglanej, warzyw i nasion. Cieszy się on bardzo dużym powodzeniem. W Alhambrze można również zamówić owocowe smoothies.

- Widzimy jednak, że oferta musi być poszerzona o nowe dania, bo taki jest nowy klient i nowy trend - mówi Kamila Janicka, która uwielbia gotować, a od około pięciu lat sama preferuje kuchnię wegetariańską. - Kuchnia wegetariańska czy wegańska jest pełna smaków, kolorów, przypraw i zawsze świeżych warzyw. Osobiście, stosując ją, zauważyłam u siebie poprawę samopoczucia. W Skierniewicach jest coraz więcej osób dbających o sylwetkę, czy będących na różnych dietach, na przykład wysokobiałkowej budującej mięśnie. Te osoby również przychodzą do nas i pytają o dobrze zbilansowane dania, w tym i bezmięsne.

Wkrótce więc w Alhambrze możemy się spodziewać nowych dań wegetariańskich i wegańskich.

Agnieszka Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.