Wernisaż wystawy i premiera kalendarza: Motocyklistki dla Stasia

Czytaj dalej
Redakcja

Wernisaż wystawy i premiera kalendarza: Motocyklistki dla Stasia

Redakcja

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Skierniewic i okolicy na wernisaż wystawy i premierę kalendarza „Motocyklistki dla Stasia” w obiektywie Magdy Rdest- Nowak. Odbędzie się 19 października o godzinie 18.

Wernisaż będzie miał charakter charytatywny, dlatego też w trakcie jego trwania będzie prowadzona zbiórka publiczna do puszek organizowana przez Komitet Społeczny „motocyklistki dla Stasia”. Dla darczyńców, którzy wrzucą do puszki minimum 50 zł przewidziane jest podziękowanie w postaci wyjątkowego kalendarza.

W trakcie trwania imprezy będzie możliwość obejrzenia zdjęć, które znalazły się w kalendarzu.

18.00 Oficjalne rozpoczęcie wernisażu
18.30 Przesłanie Stasiowi motocyklowej energii
18.45 Występ Piotra Ciesnowskiego

Podczas trwanie wernisażu będzie możliwość obejrzenia motocykli należących do pozujących do kalendarza dziewczyn.

Staś to chłopiec, który przyszedł na świat 01. 04. 2018 r. w skierniewickim szpitalu. Niestety, mimo prawidłowo prowadzonej ciąży, poród odbył się z dużymi komplikacjami co doprowadziło do niedotlenienia mózgu chłopca. W efekcie mózg Stasia nie funkcjonuje normalnie, a dwa jego płaty są obumarłe. Staś nie je samodzielnie- brak odruchu połykania wymusza karmienie przez sondę, Występuje u Niego niedosłuch w lewym uchu. Dzisiejsza medycyna nie daje tez chłopcu nadziei na samodzielne poruszanie się. Ponadto u Stasia występują napady drgawkowe, które za każdym razem napawają ogromnym lękiem Jego Mamę. Co za tym idzie Staś wymaga stałej opieki i ciągłej rehabilitacji, a koszty z tym związane przerastają możliwości Jego Rodziców.

Zebrane w trakcie trwania wernisażu środki zostaną w całości przeznaczone na leczenie, rehabilitację oraz kwestie z tym związane jak profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny czy dojazdy do lekarzy i na zabiegi rehabilitacyjne. Ponadto zebrane pieniądze będą wydatkowane na cele związane z codziennym funkcjonowaniem rodziny.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.