Wesprzyjmy start polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata w curlingu na wózkach

Czytaj dalej
Fot. Swingy Stones
Katarzyna Michałowska

Wesprzyjmy start polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata w curlingu na wózkach

Katarzyna Michałowska

Mariusz Włodarski apeluje o pomoc. By wystąpić na zawodach, Swingy Stones potrzebują 40 tys. złotych. Specjalnie na ten cel uruchomili zbiórkę. Ważny jest termin. Pieniądze trzeba zebrać do 7 listopada. Mistrzostwa odbędą się w dniach 26 listopada – 2 grudnia 2019 r. w Lohji w Finlandii.

Mariusz Włodarski jest mieszkańcem Skierniewic i jednym z zawodników drużyny Swingy Stones.

– Jestem jednym z zawodników drużyny Swingy Stones, która w niedawnym turnieju o Puchar PFKC w Curlingu na Wózkach zdobyła 1. miejsce i tym samym zdobyliśmy nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Finlandii. Niestety jak to bywa w sporcie, wszelkie wyjazdy i zawody zależą od kasy, dlatego uruchomiliśmy zrzutkę – informuje pan Mariusz. – Jeśli chcecie wesprzeć nasz wyjazd i naszą olimpijską pasję, zapraszam na wskazaną zrzutkę.

Na razie zebrano tylko około 7 procent całej kwoty, a potrzebne jest 40 tys. zł. Link do zrzutki: Start polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w curlingu na wózkach.

Na koszt niezbędny do udziału składają się: koszty przelotu i zakwaterowania (5 osób startujących w zawodach oraz trener), opłaty związane ze startem (płatne organizatorom) oraz zakup sprzętu i strojów.

Reprezentanci mówią, że to będzie pierwszy krok. Marzą o zakwalifikowaniu się na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w 2022 roku w Pekinie i powrót do Polski z medalem.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.