Wiadukt w Łowiczu coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wiadukt w Łowiczu coraz bliżej

Rafał Klepczarek

Pod koniec marca PKP Polskie Linie Kolejowe podpiszą umowę z wykonawcami przebudowy linii E 20 między Sochaczewem a Swarzędzem. W ramach inwestycji szacowanej na 2,6 mld zł przebudowane zostaną perony w Łowiczu oraz powstanie wyczekiwany przez mieszkańców wiadukt drogowy.

Kładkę dla pieszych przy dworcu PKP Łowicz Główny zastąpią podziemne przejścia pod peronami. Te ostatnie zostaną podwyższone oraz wzbogacone o nowe wiaty, ławki, małą architekturę, wydajne oświetlenie, nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych oraz wygrodzenia i barierki.

- Na peronach wydzielone zostaną miejsca oczekiwania dla osób poruszających się na wózkach – zapowiada Zbigniew Wolny z PKP PLK. - Nawierzchnie peronów będą zaopatrzone w dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze.

Łowicz wzbogaci się także o wiadukt drogowy, który zastąpi niebezpieczny przejazd kolejowy na ul. 3 Maja. Wiadukt ma szacunkowo kosztować ponad 23 mln zł. 25 proc. z tej kwoty wyłożą władze miasta. Po stronie ratusza będzie także budowa dróg do przeprawy drogowej, która udrożni ruch w centrum miasta. Obecnie blokuje go często zamykany przejazd na ul. 3 Maja.

Dzięki inwestycji, która ma zakończyć się w 2020 roku, pociągi osobowe między Warszawą a Poznaniem będą mogły jeździć z prędkością 160 km na godzinę, a towarowe 120 km/h.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.