Rafał Klepczarek

Wicestarosta łowicki jeździ również covidową karetką

Wicestarosta łowicki jeździ również covidową karetką
Rafał Klepczarek

Wicestarosta Piotr Malczyk wspomaga jako wolontariusz Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Członek Zarządu Powiatu Łowickiego jeździ karetką i pobiera wymazy od osób, u których zachodzi podejrzenie, że mogą chorować na COVID-19.

- Z zawodu jestem nie tylko strażakiem, ale także ratownikiem medycznym - informuje wicestarosta Malczyk. - Zanim zostałem członkiem zarządu powiatu, to również jeździłem karetką w tym charakterze. W dobie pandemii koronowirusa uznałem, że nie mogę siedzieć z założonymi rękami skoro posiadam wiedzę i umiejętności pozwalające mi odciążyć służbę zdrowia.

Samorządowiec, który jest także członkiem rady powiatu, dodaje, że coraz więcej pacjentów trafia na oddział covidowy powiatowego szpitala w Łowiczu. Już niebawem ma tam być 31 łóżek dla zakażonych COVID-19, w tym cztery z respiratorami.

Grupa wymazowa ZOZ w Łowiczu powstała na potrzeby osób, które nie są w stanie przyjechać do miejsca, gdzie próbki pobierane są stacjonarnie.

- Widzimy potrzebę stworzenia także grupy transportowej dedykowanej pacjentom z COVID-19, którzy przewożeni są z jednego szpitala do drugiego - mówi Piotr Malczyk. - Pomaganie ludziom i ratowanie im życia nie ma ceny i dlatego apeluję o włączenie się w wolontariat na rzecz walki z COVID-19.

Zastępca starosty Marcina Kosiorka zapewnia, że nowe obowiązki nie kolidują z jego pracą w Starostwie Powiatowym w Łowiczu. Będzie je wykonywał przez najbliższe dwa miesiące.

W powiecie łowickim każdego dnia notuje się kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia COVID-19.

W środę, gdy zamykaliśmy ten numer „ITS” w Łowickiem chorych było 376 osób, a koronawirus przyczynił się do śmierci aż 30, głównie starszych ludzi. Tego dnia hospitalizowanych było 39 osób, a w kwarantannie pozostaje prawie 800.

Od początku pandemii łowicki Sanepid odnotował 1.138 ozdrowieńców.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.