Rafał Klepczarek

Wicestarosta łowicki jeździ również covidową karetką

Wicestarosta łowicki jeździ również covidową karetką
Rafał Klepczarek

Wicestarosta Piotr Malczyk wspomaga jako wolontariusz Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Członek Zarządu Powiatu Łowickiego jeździ karetką i pobiera wymazy od osób, u których zachodzi podejrzenie, że mogą chorować na COVID-19.

- Z zawodu jestem nie tylko strażakiem, ale także ratownikiem medycznym - informuje wicestarosta Malczyk. - Zanim zostałem członkiem zarządu powiatu, to również jeździłem karetką w tym charakterze. W dobie pandemii koronowirusa uznałem, że nie mogę siedzieć z założonymi rękami skoro posiadam wiedzę i umiejętności pozwalające mi odciążyć służbę zdrowia.

Samorządowiec, który jest także członkiem rady powiatu, dodaje, że coraz więcej pacjentów trafia na oddział covidowy powiatowego szpitala w Łowiczu. Już niebawem ma tam być 31 łóżek dla zakażonych COVID-19, w tym cztery z respiratorami.

Grupa wymazowa ZOZ w Łowiczu powstała na potrzeby osób, które nie są w stanie przyjechać do miejsca, gdzie próbki pobierane są stacjonarnie.

- Widzimy potrzebę stworzenia także grupy transportowej dedykowanej pacjentom z COVID-19, którzy przewożeni są z jednego szpitala do drugiego - mówi Piotr Malczyk. - Pomaganie ludziom i ratowanie im życia nie ma ceny i dlatego apeluję o włączenie się w wolontariat na rzecz walki z COVID-19.

Zastępca starosty Marcina Kosiorka zapewnia, że nowe obowiązki nie kolidują z jego pracą w Starostwie Powiatowym w Łowiczu. Będzie je wykonywał przez najbliższe dwa miesiące.

W powiecie łowickim każdego dnia notuje się kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia COVID-19.

W środę, gdy zamykaliśmy ten numer „ITS” w Łowickiem chorych było 376 osób, a koronawirus przyczynił się do śmierci aż 30, głównie starszych ludzi. Tego dnia hospitalizowanych było 39 osób, a w kwarantannie pozostaje prawie 800.

Od początku pandemii łowicki Sanepid odnotował 1.138 ozdrowieńców.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.