Widok w Skierniewicach: Mieszkańcy chcą progów zwalniających

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Widok w Skierniewicach: Mieszkańcy chcą progów zwalniających

Sławomir Burzyński

Na osiedlu Widok mieszkańcy skarżą się na nieodpowiedzialnych kierowców, którzy szaleją na osiedlowych uliczkach. Lekarstwem mają być progi zwalniające. Jak najwięcej progów.

Mieszkańcy ulicy Norwida, Iwaszkiewicza i Łuczyńskiego wystąpili do prezydenta miasta o zbudowanie tam progów zwalniających "w liczbie stosownie odpowiadającej przepisom ruchu drogowego". Zgodnie z przepisami, w przypadku serii progów każdy kolejny próg umieszcza się w odległości nie mniejszej niż 20 m i nie większej niż 150 m od progu poprzedzającego.

– Mieszkańcy tej części osiedla już od dłuższego czasu czują się zagrożeni przez kierowców, którzy na tym odcinku poruszają się z prędkościami przekraczającymi wszelkie logiczne wyobrażenia – argumentuje radny Adam Stanecki i jako przykład podaje ostatnie zdarzenia, gdy rozpędzony opel omega wypadł na łuku jezdni z ulicy i staranował 6 zaparkowanych samochodów.

Wiceprezydent Eugeniusz Góraj zapewnił, że takie progi mogą powstać nawet w ciągu tygodnia, postawił jednak warunek.

– Petycja powinna być poparta podpisami z adresami mieszkańców, którzy domagają się progów. Chodzi o uniknięcie sytuacji, że jedziemy na montaż progów i napotykamy na sprzeciw – wyjaśnia.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.