Widok walczy o boisko

Czytaj dalej
Fot. Kinga Pruszkowska
Bartosz Nowakowski

Widok walczy o boisko

Bartosz Nowakowski

Klub piłkarski Widok Skierniewice ponownie złożył wnioski do budżetu obywatelskiego na renowację głównego boiska. Działacze klubu liczą na sukces.

Widok Skierniewice nie ustępuje i po raz kolejny zgłosił swoje pomysły do budżetu obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednim roku, piłkarski klub chce poprawić infrastrukturę do gry w piłkę nożną.

Przypomnijmy, że rok temu klub odbił się od wysokiej ściany. Urząd miasta negatywnie rozpatrzył wnioski Widoku ze względu na źle oszacowaną kwotę inicjatyw.

W tym roku ratusz pozytywnie zaopiniował dwie inicjatywy.

Pierwsza to renowacja głównej płyty boiska przy ulicy Nowobielańskiej. Klub oszacował renowacje płyty (wyrównanie terenu oraz założenie systemu nawodnienia) na kwotę 400.000 złotych. Przy czym komisja akceptująca wnioski zaznaczyła w uwagach, że koszty mogą znacznie przewyższyć szacowane kwoty.

Druga inicjatywa to montaż piłkochwytów wokół boiska głównego oraz boiska treningowego, szacowana na 35.000 złotych.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców, którzy będą mogli oddać głos w dniach 28 sierpnia - 8 września.

- Jesteśmy dobrej myśl i mamy nadzieję, że w tym roku nasze projekty wypadną pozytywnie. Nasze boisko nie przechodziło renowacji od początku istnienia. Trzeba podkreślić, że mamy już odnowiony budynek gospodarczy, ale boiska zostawiają wiele do życzenia - mówi Piotr Wysocki, prezes Widoku Skierniewice.

Do tej pory boisko klub starał się utrzymywać własnym sumptem, przeprowadzając drobne renowacje często z dużą pomocą rodziców młodych piłkarzy.

Włodarz skierniewickiego klubu zaznacza również, że stan boisk w mieście jest ogólnie bardzo słaby, dlatego odświeżenie obiektu przy ulicy Nowobielańskiej z pewnością pomoże i poprawi warunki szkolenia młodych adeptów piłkarskich.

- Boiska OSiR-u są użytkowane do granic możliwości, boisko przy ulicy Tetmajera w zasadzie nie nadaje się do treningów, nasze wymaga renowacji. To zdecydowanie za mało, jak na blisko 50-tysięczne miasto z dwoma piłkarskimi klubami - wylicza Piotr Wysocki, prezes Widoku Skierniewice.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.