Wiosna w mieście: Święto Flagi RP i Święto Konstytucji 3 Maja
Co? Gdzie? Kiedy?
Czwartek, 2 maja
godz. 16.40: Święto Flagi RP. W programie: apel na pl. Jana Pawła II, przemarsz z flagą i warszataty na terenie Muzeum Historycznego Skierniewic (od godz. 17.40).
Piątek, 3 maja
godz. 11: Święto Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się od mszy św. w Kościele Garnizonowym pw. WNMP.
O godzinie 12 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości, a o godz. 13 w Muzeum Historycznym Skierniewic odbędzie się otwarcie wystawy „Konstytucja 3 maja 1791” i wykład dr Michała Kuleckiego z Archiwum Głównego Akt Dawnych.
Sobota, 4 maja
godz. 11-15, Parowozownia Skierniewice: dzień otwarty i otwarcie wystawy „Kolejowe Skierniewice. Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego”.
Niedziela, 5 maja
godz. 18, kościół pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. św. Faustyny Kowalskiej: XIX Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej - Koncert „Wieczór z niespodzianką” w wykonaniu Kazzma Brass Quintet.
Wtorek, 7 maja
godz. 15-19, LO im. Bolesława Prusa: dzień otwarty;
godz. 16-17, Muzeum Historyczne Skierniewic: Wykład Anny Janus „Malarskie refleksje Andrzeja Boja Wojtowicza”;
godz. 18-19.30, MBP: Spotkanie z Piotrem Milewskim, dziennikarzem, publicystą i pisarzem. Pracował m.in. dla Radia Zet, „Tygodnika Powszechnego”, „Przekroju”, nowojorskiego „Nowego Dziennika”. Jego zbiór opowiadań „Szkice glanem” był nominowany do Paszportu „Polityki”, a dwie powieści „Rok nie wyrok” i „Z cukru był król” do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.
Środa, 8 maja
godz. 16.30-18, Sala Strakacza CKiS: BWA - wykład Karoliny Zalewskiej „Lata dwudzieste, lata trzydzieste...: Wokół Zachęty”.
Czwartek, 9 maja
godz. 17, Akademia Twórczości: Wernisaż wystawy „Tak było w PRL - Alternatywy 4”. O godz. 17 odbędzie się spotkanie z Januszem Płońskim, współscenarzystą serialu „Alternatywy 4” i autorem książki „Alternatywy 4 - przewodnik po serialu i rzeczywistości”, o godz. 18 odbędzie się wernisaż;
godz. 18-20, Muzeum Historyczne Skierniewic: Projekcja filmu dokumentalnego „Bitwa” o Ireneuszu Rolewskim (więcej na str. 13).