Witold Marjański ze Skierniewic zaczął od występu na opolskim festiwalu

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Witold Marjański ze Skierniewic zaczął od występu na opolskim festiwalu

Roman Bednarek

Witold Marjański z Łowicza, pracujący w skierniewickim CKiS, obchodził 25-lecie swojej działalności muzycznej i kompozytorskiej

Koncert z okazji jubileuszu odbył się w kinoteatrze Polonez w piątek, 27 października. Z Witoldem Marjańskim zagrali lub zaśpiewali artyści, z którymi ten muzyk i kompozytor współpracował na przestrzeni ćwierćwiecza - Justyna Panfilewicz, Renata Dąbkowska, Michał Borowski, Piotr Skowroński z muzykami zespołu Elvis & the King’s Friends oraz Sylwia Ryżyńska, Jan Baran i Mateusz Niemczyk.

- Jestem zadowolony, że koncert udało się przeprowadzić zgodnie z planem, co nie było łatwo, biorąc pod uwagę, że mnóstwo artystów występowało na scenie i w każdej chwili mogło dojść do problemów technicznych - mówi Witold Marjański Marvi.

Swoją edukację muzyczną rozpoczął jako siedmiolatek i ukończył Ognisko Muzyczne w Łowiczu w klasie fortepianu. Później uczęszczał jeszcze do szkoły muzycznej w Żyrardowie, ale jej nie ukończył. - Chodziłem jednocześnie do technikum elektronicznego, nauka w którym tak mnie absorbowała, że musiałem zrezygnować ze szkoły muzycznej - wspomina Witek. - Ale pobierałem prywatne lekcje fortepianu.

Jego pierwszą fascynacją był Jean- Michel Jarre. Jednak momentem, który zadecydował o dalszej karierze był koncert zespołuTangerine Dream, po którym postanowił zająć się muzyką elektroniczną.

W 1992 roku z zespołem Lord Cox wystąpił podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując trzy utwory. - Wcześniej z kolegami z zespołu grywaliśmy na zabawach i weselach - śmieje się jubilat.

Po występie w Opolu cały autorski materiał zespołu Lord Cox został wydany przez firmę Bravo na trzech kasetach.

W 1998 r. Marvi wystąpił na Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Piszu, brał udział w koncertach organizowanych przez Radio Plus, a jego utwory były prezentowane w różnych rozgłośnie, między innymi w radiowej Trójce. W 2004 r. założył zespół Marvi, w którym śpiewała Justyna Panfilewicz.

Witold Marjański ma na swoim koncie dwie solowe płyty długogrające - „It’s One Moment” (200) oraz „Astral Energy” (2002). - Na jubileuszowym koncercie zagrałem nowy materiał, który chciałbym uwiecznić na kolejnej płycie - planuje.

Jubilat zawodowo pracuje jako inżynier dźwięku - w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach (wcześniej MCK), współpracował z Teatrem Powszechnym w Łodzi, z Klubem Wytwórnia i Telewizją Toya w Łodzi.

Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.