Roman Bednarek

Wizyta wojewody z workiem pieniędzy w Skierniewicach

Wizyta wojewody z workiem pieniędzy w Skierniewicach Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Skierniewice otrzymały ponad 3 mln zł dotacji na przebudowę ulic na osiedlu Halinów.We wtorek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński odwiedził Skierniewice, aby podpisać umowy z samorządami powiatu skierniewickiego i rawskiego na dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z powiatu skierniewickiego dotacje otrzymały również gmina Maków i Bolimów.

Samorządy spotkały się z wojewodą w sali konferencyjnej hali OSiR przy ulicy Pomologicznej. Umowę z najwyższym urzędnikiem województwa w imieniu Skierniewic podpisał prezydent Krzysztof Jażdżyk. Na przebudowę ulic osiedla Halinów miasto otrzymało dokładnie 3.036.012 zł.

- Z tym dofinansowaniem będzie nam znacznie łatwiej przeprowadzić inwestycję - powiedział Krzysztof Jażdżyk.

Będzie łatwiej finansowo, ale jest pewien kłopot, ponieważ do tej pory nie został rozstrzygnięty przetarg na to zadanie. Procedura rozpoczęła się dość dawno i zgłosiły się cztery firmy. Najtańsza oferta opiewała na 6.830.000 zł brutto, ale komisja wybrała ofertę droższą o 12 tys. zł. Jak tłumaczył wówczas wiceprezydent Skierniewic Eugeniusz Góraj, obydwie ceny były rażąco niskie (miasto w budżecie zarezerwowało na ten cel 10 mln zł), więc komisja przetargowa zażądała wyjaśnień od obu firm. Wyjaśnienia firmy najtańszej komisja uznała za niezgodne z prawdą i dlatego została wybrana firma nieco droższa. Firma z odrzuconą ofertą zaskarżyła jednak decyzję komisji do Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała ponowne rozpatrzenie ofert.

- Lada moment wybierzemy ofertę jednej z firm - zapewnił we wtorek prezydent Jażdżyk.

Najprawdopodobniej będzie to ta sama oferta, którą komisja wybrała wcześniej. Niewykluczone więc, że decyzja znowu zostanie zaskarżona.

Gmina Maków otrzymała 3,8 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi Maków-Maków Kolonia-Wola Makowska.

Ponad 2,3 mln zł dofinansowania otrzymała gmina Bolimów na przebudowę drogi Miedniewice-Bolimów. Jak stwierdził wójt Bolimowa Stanisław Linart, jest to inwestycja ważna dla całego powiatu.

Powiat rawski otrzymał prawie 4,8 mln zł na przebudowę drogi Biała Rawska-Komorów, zaś burmistrz Białej Rawskiej Wacław Adamczyk podpisał umowę na dofinansowanie remontu drogi Chrząszczew-Franopol w wysokości prawie 607 tys. zł. Gmina Regnów otrzymała wsparcie w wysokości ponad 278 tys. zł na przebudowę drogi Sławków-Annosław.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.