Wjechał w ludzi i zabił [FILM, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Wjechał w ludzi i zabił [FILM, ZDJĘCIA]

Magdalena Grajnert

Kierowca pod wpływem alkoholu to śmiertelne zagrożenie. Pijany 35-latek zabił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Nie bądź obojętny i reaguj, zanim dojdzie do podobnej tragedii.

Ostatnie dni były dramatyczne na drogach Skierniewic i powiatu skierniewickiego.
W piątek, 7 kwietnia po godzinie 22, pijany kierowca wjechał w tył poprzedzającego samochodu. Niespełna pół godziny później kolejny pijany prowadzący zabił mężczyznę na ulicy Nowomiejskiej. Kobieta walczy o życie.


Wjechał w samochód

W piątek, 7 kwietnia około godz. 22.05 na drodze krajowej nr 70, w miejscowości Sierakowice, jeden pojazd z dużą siłą uderzył w drugi. Obydwa samochody poruszały się w tę samą stronę, od Bełchowa do Skierniewic.

- 36-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu łowickiego, kierujący renault megane, z dużą prędkością uderzył w tył fiata doblo, którym kierował 28-latek z powiatu łowickiego - mówi asp. szt. Robert Zwoliński, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Skierniewicach. -W wyniku zderzenia kierujący renault i jego pasażer, mieszkaniec powiatu skierniewickiego, z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Sprawca wypadku był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, uczestnicy zdarzenia byli przytomni i poruszali się o własnych siłach.

Przez kilka godzin był zablokowany jeden pas jezdni.

Tragedia na ulicy Nowomiejskiej


Tego samego wieczoru, około godziny 22.30, na ulicy Nowomiejskiej w Skierniewicach, w pieszych wjechał pijany kierowca. Mężczyzna zmarł, kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

35-letni mężczyzna kierujący toyotą yaris uderzył w pieszych poruszających się ścieżką pieszo-rowerową.

W wyniku poniesionych obrażeń 54-letni mężczyzna zmarł podczas reanimacji w skierniewickim szpitalu. Towarzysząca mu 45-letnia kobieta walczy o życie, jej stan wciąż jest ciężki.

Kierujący zbiegł z miejsca wypadku, ale jest już w rękach policji. Był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

- Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił jednak, że w chwili kierowania pojazdem był trzeźwy, a alkohol spożył dopiero po zdarzeniu.

Jak zapowiada prokurator, ta wersja będzie przedmiotem szczegółowych analiz biegłych. Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę i obawę matactwa, prokurator wystąpił do sądu wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

- Sąd podzielił te argumenty i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy - dodaje Krzysztof Kopania.

Mieszkańcy ulicy Nowomiejskiej są poruszeni dramatycznym zdarzeniem, ale nie chcą o nim mówić.

- To nie było małżeństwo, tylko sąsiedzi - mówi krótko jedna z kobiet. - Ten pan mieszkał samotnie.

Oceniali warunki

W środę, 12 kwietnia komisja złożona z przedstawicieli urzędu miasta i KMP w Skierniewicach oceniała warunki, jakie panują na ulicy Nowomiejskiej.

- Oświetlenie działa, a w nawierzchni nie ma uszkodzeń, które mogłyby wpłynąć na zachowanie kierowcy, który mógłby np. gwałtownie odbić chcąc ominąć wyrwę - powiedział Stanisław Lipiec, naczelnik wydziału dróg i komunikacji.

Komisja ustaliła, że ścieżka pieszo-rowerowa, na której doszło do zdarzenia, prawdopodobnie długo już ścieżką nie będzie - zostanie zakwalifikowana jako utwardzone pobocze, ponieważ bez utrudnień może na nie wjechać samochód.

Statystyki Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Od 1 stycznia do 11 kwietnia 2016 roku zatrzymano 109 kierujących po użyciu alkoholu;
w analogicznym okresie 2017 roku zatrzymano 88 kierujących, z tym, że w 2016 zostały już wliczone statystyki dotyczące Świąt Wielkanocnych, które w 2017 roku wypadają później;
od stycznia do 11 kwietnia 2016 roku osoby po spożyciu alkoholu brały udział w 4 zdarzeniach drogowych: dwóch wypadkach i dwóch kolizjach;
w analogicznym okresie 2017 roku skierniewiccy policjanci odnotowali 11 zdarzeń: 5 wypadków i 6 kolizji;

W okresie okołoświątecznym policja zapowiada wzmożone kontrole stanu trzeźwości oraz działania związane z eliminowaniem ruchu nietrzeźwych kierujących. Działania rozpoczną się w piątek, 14 kwietnia i potrwają do końca Świąt Wielkanocnych. Na ten okres zostaną wzmocnione patrole ruchu drogowego.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.