Wjechał w ludzi i zabił [FILM, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Wjechał w ludzi i zabił [FILM, ZDJĘCIA]

Magdalena Grajnert

Kierowca pod wpływem alkoholu to śmiertelne zagrożenie. Pijany 35-latek zabił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Nie bądź obojętny i reaguj, zanim dojdzie do podobnej tragedii.

Ostatnie dni były dramatyczne na drogach Skierniewic i powiatu skierniewickiego.
W piątek, 7 kwietnia po godzinie 22, pijany kierowca wjechał w tył poprzedzającego samochodu. Niespełna pół godziny później kolejny pijany prowadzący zabił mężczyznę na ulicy Nowomiejskiej. Kobieta walczy o życie.


Wjechał w samochód

W piątek, 7 kwietnia około godz. 22.05 na drodze krajowej nr 70, w miejscowości Sierakowice, jeden pojazd z dużą siłą uderzył w drugi. Obydwa samochody poruszały się w tę samą stronę, od Bełchowa do Skierniewic.

- 36-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu łowickiego, kierujący renault megane, z dużą prędkością uderzył w tył fiata doblo, którym kierował 28-latek z powiatu łowickiego - mówi asp. szt. Robert Zwoliński, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Skierniewicach. -W wyniku zderzenia kierujący renault i jego pasażer, mieszkaniec powiatu skierniewickiego, z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Sprawca wypadku był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, uczestnicy zdarzenia byli przytomni i poruszali się o własnych siłach.

Przez kilka godzin był zablokowany jeden pas jezdni.

Tragedia na ulicy Nowomiejskiej


Tego samego wieczoru, około godziny 22.30, na ulicy Nowomiejskiej w Skierniewicach, w pieszych wjechał pijany kierowca. Mężczyzna zmarł, kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

35-letni mężczyzna kierujący toyotą yaris uderzył w pieszych poruszających się ścieżką pieszo-rowerową.

W wyniku poniesionych obrażeń 54-letni mężczyzna zmarł podczas reanimacji w skierniewickim szpitalu. Towarzysząca mu 45-letnia kobieta walczy o życie, jej stan wciąż jest ciężki.

Kierujący zbiegł z miejsca wypadku, ale jest już w rękach policji. Był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

- Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił jednak, że w chwili kierowania pojazdem był trzeźwy, a alkohol spożył dopiero po zdarzeniu.

Jak zapowiada prokurator, ta wersja będzie przedmiotem szczegółowych analiz biegłych. Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę i obawę matactwa, prokurator wystąpił do sądu wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

- Sąd podzielił te argumenty i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy - dodaje Krzysztof Kopania.

Mieszkańcy ulicy Nowomiejskiej są poruszeni dramatycznym zdarzeniem, ale nie chcą o nim mówić.

- To nie było małżeństwo, tylko sąsiedzi - mówi krótko jedna z kobiet. - Ten pan mieszkał samotnie.

Oceniali warunki

W środę, 12 kwietnia komisja złożona z przedstawicieli urzędu miasta i KMP w Skierniewicach oceniała warunki, jakie panują na ulicy Nowomiejskiej.

- Oświetlenie działa, a w nawierzchni nie ma uszkodzeń, które mogłyby wpłynąć na zachowanie kierowcy, który mógłby np. gwałtownie odbić chcąc ominąć wyrwę - powiedział Stanisław Lipiec, naczelnik wydziału dróg i komunikacji.

Komisja ustaliła, że ścieżka pieszo-rowerowa, na której doszło do zdarzenia, prawdopodobnie długo już ścieżką nie będzie - zostanie zakwalifikowana jako utwardzone pobocze, ponieważ bez utrudnień może na nie wjechać samochód.

Statystyki Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Od 1 stycznia do 11 kwietnia 2016 roku zatrzymano 109 kierujących po użyciu alkoholu;
w analogicznym okresie 2017 roku zatrzymano 88 kierujących, z tym, że w 2016 zostały już wliczone statystyki dotyczące Świąt Wielkanocnych, które w 2017 roku wypadają później;
od stycznia do 11 kwietnia 2016 roku osoby po spożyciu alkoholu brały udział w 4 zdarzeniach drogowych: dwóch wypadkach i dwóch kolizjach;
w analogicznym okresie 2017 roku skierniewiccy policjanci odnotowali 11 zdarzeń: 5 wypadków i 6 kolizji;

W okresie okołoświątecznym policja zapowiada wzmożone kontrole stanu trzeźwości oraz działania związane z eliminowaniem ruchu nietrzeźwych kierujących. Działania rozpoczną się w piątek, 14 kwietnia i potrwają do końca Świąt Wielkanocnych. Na ten okres zostaną wzmocnione patrole ruchu drogowego.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.