Rafał Klepczarek

Władysław Michalak został wybrany do pracy zarządzie łowickiej ciepłowni

Władysław Michalak został wybrany do pracy zarządzie łowickiej ciepłowni Fot. Rafał Klepczarek Władysław Michalak został wybrany do pracy zarządzie łowickiej ciepłowni
Rafał Klepczarek

Były miejski radny Władysław Michalak, który podczas jesiennych wyborów próbował ponownie dostać się do tego gremium z burmistrzowskiego komitetu wyborczego Łączy Nas Łowicz, został desygnowany przez Krzysztofa Kalińskiego do Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu. Obaj panowanie twierdzą, że nominacja ta nie ma podłoża politycznego.

Do Urzędu Miejskiego w Łowiczu na konkurs, który wyłonił reprezentanta burmistrza Krzysztofa Kalińskiego w zarządzie spółki ciepłowniczej, zgłosiło się trzech kandydatów.

O dobrze płatną pracę w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Łowiczu ubiegał się były wicestarosta Dariusz Kosmatka, Janusz Wróbel, były wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz właśnie Władysław Michalak, który jeżeli chodzi o stanowiska kierownicze to przez 5 lat zarządzał miejską oczyszczalnią ścieków. Przed zatrudnieniem w ZEC w Łowiczu kandydat burmistrza zostanie zweryfikowany pod względem formalno-prawnym przez Radę Nadzorczą ZEC, którą kieruje Łukasz Goldman. Radni sprawdzą nie tylko, czy posiada on wymagane kwalifikacje konkursowe, ale także czy jego kandydatura wpisuje się w umowę spółki.

ZEC w Łowiczu jest spółką, której większościowym udziałowcem jest kontrolowany przez PiS Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na początku ubiegłego roku za sprawą byłego radnego powiatowego z PiS Wojciecha Miedzianowskiego, który aktualnie prezesuje WFOŚiGW w Łodzi, szefem zarządu łowickiej ciepłowni został Robert Florczak.

Miasto, które jest drugim i zarazem ostatnim z udziałowców, ogłosiło w kwietniu kolejny konkurs na obsadzenie stanowiska członka Zarządu ZEC w Łowiczu. Poprzedni, na który zgłosił się jeden kandydat, został unieważniony.

ZEC w Łowiczu ubiegły rok zamknął stratą rzędu 2,1 mln zł. Stało się tak głównie za sprawą rosnących kosztów opłat za emisję dwutlenku węgla.

W sierpniu tego roku prezes Florczak po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy podniósł ceny ciepła. Średnio wzrosły one o 12,28 proc.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.