Rafał Klepczarek

Władze Łowicza chcą budować nowy żłobek, zaś sprawa przedszkola na osiedlu Górki znajduje się w rękach diecezji

Niektórzy łowiccy radni widzieliby nowe przedszkole na miejskim placu przy ul. Miodowej na os. Górki. Ale ten teren jest przedmiotem sporó pomiędzy łowicką Fot. Archiwum Niektórzy łowiccy radni widzieliby nowe przedszkole na miejskim placu przy ul. Miodowej na os. Górki. Ale ten teren jest przedmiotem sporó pomiędzy łowicką kurią a mieszkańcami osiedla
Rafał Klepczarek

Członkowie komisji rewizyjnej wnioskują do burmistrza Krzysztofa Kalińskiego o budowę nowego żłobka w centrum miasta oraz nowoczesnej placówki przedszkolnej na osiedlu Górki w Łowiczu. Stanowisko to poparło już w specjalnej petycji ponad 230 łowiczan.

Włodarz miasta widzi potrzebę realizacji takiej inwestycji i w czwartek (26 września) wskazał radnym cztery lokalizacje nowego żłobka.Komisja, której przewodzi radny Krzysztof Janicki, analizowała warunki lokalowe przedszkolu nr 5 i 7 oraz Żłobka Miejskiego w Łowiczu.

- Coraz więcej dzieci trafia na listę oczekujących na przyjęcie do żłobka - informuje przewodniczący Janicki. - W tym roku było 36 takich maluchów. Odwiedziliśmy nowy żłobek w Skierniewicach i nas zatkało, gdy porównaliśmy warunki lokalowe w naszej placówce z tymi, które oferuje tamta.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.