Władze Łowicza już 2 września zamkną na dłuższy czas odcinek drogi krajowej nr 70

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Władze Łowicza już 2 września zamkną na dłuższy czas odcinek drogi krajowej nr 70

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza informują, iż w poniedziałek (2 września) od godziny 13 z powodu remontu zamknięte zostaną ulice Bolimowska oraz Warszawska. Pierwsza z nich do końca października, a druga do 31 grudnia.

- Ruch tranzytowy poruszający się drogą krajową nr 70 (ul. Warszawska i Bolimowska – przyp. red.) będzie odbywał się po drogach technologicznych, omijających budowane ronda, a częściowo po nowym odcinku ul. Bolimowskiej – informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza. - Nie będzie przejazdu z ul. Warszawskiej, w stronę przejazdu kolejowego na ul. 3 Maja, od strony ul. Iłowskiej.

Przedstawiciel ratusza dodaje, że zamknięty dla ruchu będzie także przejazd ul. Bolimowską między ul. Nieborowską a przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja. Przez torowisko będzie można przejechać tylko od strony ul. Dworcowej, ul. Chrobrego i ul. Gdańskiej. Można także skorzystać z objazdu przez ul. Nieborowską, a dalej Dworcową do przejazdu kolejowego.

- Kierowcom pojazdów jadącym ul. Warszawską, a chcącym się dostać na przejazd kolejowy, sugerujemy korzystanie z przeprawy przez torowisko na ul. Mostowej – radzi miejski urzędnik.

Utrudnienia w ruchu w pewien sposób zmniejszy tymczasowe otwarcie tunelu drogowego w ul. Arkadyjskiej do ul. Klickiego. Ma to nastąpić już dziś (28 sierpnia).

Przedstawiciele ratusza apelują o korzystanie z tego ciągu komunikacyjnego i omijanie ul . Bolimowskiej. Warto jednak podkreślić, że ze względu na brak nawierzchni asfaltowej w będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 20 km/godz. Należy liczyć się także ze zwężeniami jezdni. Pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się od ul. Klickiego.

Dla pieszych natomiast pozostaje przejście na ul. Bolimowskiej przed sklepem PSS „Społem”. Na ul. Warszawskiej zaś będzie można korzystać przejścia na wysokości ul. Konopnickiej.

W sobotę (31 sierpnia) otwarta dla ruchu kołowego zostanie natomiast modernizowana ul. Topolowa na os. Bratkowice.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.