Władze Łowicza rozstrzygnęły przetarg na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Władze Łowicza rozstrzygnęły przetarg na budowę dróg dojazdowych do wiaduktu

Rafał Klepczarek

Burmistrz Krzysztof Kaliński wybrał najtańszą ofertę złożoną w przetargu na budowę dwóch rond oraz łączącej je drogi, którymi będzie się dojeżdżać od strony ul. Bolimowskiej do powstającego na zlecenie PKP PLK wiaduktu drogowego nad ul. 3 Maja. Zlecone przez miasto prace wykona konsorcjum firm, w skład którego wchodzi Trakt z Woźniakowa oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kutna.

O miejskie zlecenie ubiegała się także firma Strabag z Pruszkowa. Jej oferta była o ponad 4 mln zł wyższa od propozycji cenowej, którą z ratuszu złożyło konsorcjum z powiatu kutnowskiego. Otrzyma ono od miasta niecałe 20 mln zł.

Planowane prace obejmą budowę dwóch zbiorczych rond oraz łączącej je drogi o długości 220 metrów, roboczo nazywanej „nową Bolimowską”. Pierwsze z nich połączy ulice Nieborowską, Bolimowską, nową Bolimowską oraz Konopnickiej. Drugie, z którego będzie wjeżdżać się na wiadukt, obejmie ulice Warszawską, nową Bolimowską i Wyzwolenia.

Całość prac uzupełni budową ścieżki rowerowej, chodników, zatoki autobusowej z wiatą, ekranów dźwiękochłonnych, oświetlenia ulicznego oraz sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Miasto podpisze z wykonawcą umowę pod koniec marca. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy przyszłego roku.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.