Władze Łowicza zamkną ulice Topolową i Bolimowską dla kierowców. Na długo

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Władze Łowicza zamkną ulice Topolową i Bolimowską dla kierowców. Na długo

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza z powodu remontu planują od 20 sierpnia całkowicie zamknąć na dwa tygodnie dla ruchu kołowego ulicę Topolową. Jeszcze dłużej, bo nawet na 2,5 miesiąca ma zostać zamknięta dla zmotoryzowanych ulica Bolimowska.

Firma Trakt spod Kutna na pierwszej z tych ulic prowadzi inwestycję wartą ponad 1,6 mln zł. Obejmuje ona budowę po lewej stronie ulicy Topolowej (jadąc od strony centrum miasta) ponad 480 metrów ścieżki rowerowej, która połączy istniejący już pas dla jednośladów w ul. Starościńskiej z tym na ul. Tuszewskiej.

Przebudowana zostanie także sama jezdnia Topolowej oraz przesunięte wiaty przystankowe MZK. Ratusz chciałby, aby prace sfinalizowano do końca października.

W związku z frezowaniem jezdni, a następnie jej asfaltowaniem władze miasta chcą zamknąć ul. Topolową na całej jej długości od ul. Tuszewskiej do Ułańskiej.

- Objazd będzie odbywał się ulicą Mickiewicza, a od strony osiedla Bratkowice ul. Młodzieżową – informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza.

Działania miasta sprawiły, że władze Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej podjęły decyzję o przebudowie rozpadającego się asfaltowego parkingu przed blokiem nr 1 na os. Bratkowice. Wzdłuż ul. Topolowej pamiętający PRL asfalt ma zostać zastąpiony kostką, a sam parking zostanie powiększony po wycince drzew.

- Prace te wykona za ok. 100 tys. zł firma Wig-Kost z Lenartowa – zapowiada Maciej Golan, wiceprezes ŁSM. – We wtorek, 13 sierpnia podjęliśmy decyzję o przyjęciu jej oferty.

Znacznie dłuższe utrudnienia w ruchu kołowym od 30 sierpnia czekają mieszkańców Zatorza. Trwa tam budowa dróg dojazdowych do wiaduktu nad torami kolejowymi. Prace warte prawie 20 mln zł wykonuje tam konsorcjum Traktu z PRD Kutno.

Obecnie wykonawcy prowadzą prace związane z budową drogi i kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto także palowanie pod ekrany akustyczne oraz montaż kabli i słupów pod oświetlenie uliczne. Wykonano część podbudowy nowej drogi i rozpoczęto układanie asfaltu.

W związku z budową wprowadzana jest nowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie pojawiły się przewężenia na chodnikach w ulicach Bolimowskiej i Warszawskiej. Od 30 sierpnia na 2, a może nawet na 2,5 miesiąca zamknięta zostanie ulica Bolimowska na odcinku od Warszawskiej do miejskiego orlika.

- Ruch samochodowy będzie odbywał się drogą techniczną, która właśnie powstaje – dodaje naczelnik Pełka. – Oczywiście pojazdy dostarczające zaopatrzenie do działających w tym rejonie marketów będą mogły nadal dostarczać towar.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.