Wojewoda łódzki przekazał prawie 300 tys. zł na linie autobusowe w powiecie łowickim [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wojewoda łódzki przekazał prawie 300 tys. zł na linie autobusowe w powiecie łowickim [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki w środę (22 stycznia) przekazał na ręce Marcina Kosiorka, starosty łowickiego symboliczny czek na prawie 300 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie publicznych przewozów autobusowych, które zniknęły z końcem sierpnia 2019 roku.

Osiem z nich dzięki rządowym pieniądzom zostało przywróconych po wakacjach. Po analizach uznano, że w tym roku należy kontynuować wsparcie finansowe dla sześciu z nich. W przypadku połączenia do Domu Pomocy Społecznej w Borówku dojeżdżają tam autobusy współfinansowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, a w przypadku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Urzeczu wydłużono jedną z linii wspieranych przez władze powiatu.

- Powiat łowicki będzie w tym roku obsługiwał sześć połączeń autobusowych, które komunikują siedem z dziesięciu gmin tej części województwa łódzkiego – informuje wojewoda Tobiasz Bocheński. – Łączna długość tras wynosi 250 kilometrów.

Dzięki pieniądzom, które wojewoda Bocheński przekazał staroście Kosiorkowi, utrzymane zostaną linie autobusowe Łowicz-Bielawy-Łowicz, Łowicz-Kocierzew-Wejsce, Łowicz-Bielawy-Oszkowice, Oszkowice-Chruślin-Łowicz, Łowicz-Zduny-Waliszew Dworski oraz Łowicz-Jeziorko-Wicie-Łowicz.

Starosta Kosiorek poinformował, że reaktywowane połączenia autobusowe cieszą się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem wśród pasażerów. Zbigniew Liberski, dyrektor powiatowej komunikacji dodał, że są takie linie, na których przewoźnicy zarabiają nawet bez dofinansowania wojewody. Najczęściej korzysta z nich młodzież dojeżdżająca do szkół.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.