Wojewoda łódzki wstrzymał inwestycję w Piaskach Bankowych

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Wojewoda łódzki wstrzymał inwestycję w Piaskach Bankowych

Rafał Klepczarek

Zarząd Związku Międzygminnego Bzura w piątek, 22 września planuje wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę regionalnego zakładu zagospodarowania odpadów w Piaskach Bankowych. Inwestycja warta 69 mln zł brutto została jednak wstrzymana, gdyż wojewoda łódzki Zbigniew Rau uchylił pozwolenie na budowę wydane przez starostę łowickiego Krzysztofa Figata.

- Sytuacja jest bardzo poważna, gdyż część materiałów została już zakupiona przez wykonawcę prac i liczymy się z tym, że może on wystąpić z roszczeniami finansowymi - informuje Ryszard Nowakowski, prezes ZM Bzura, w którego skład wchodzi dwadzieścia gmin z powiatów: łowickiego, zgierskiego, brzezińskiego, tomaszowskiego, poddębickiego i łęczyckiego.

Na początku lipca spółka Strabag rozpoczęła prace budowlane w Piaskach Bankowych. Do 20 września 2018 roku miała tam zostać uruchomiona instalacja przyjmującą i przetwarzającą odpady. Związek uzyskał dofinansowanie kosztownej inwestycji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w postaci ponad 20 mln złotych dotacji i 23 mln zł preferencyjnej pożyczki.
- Wystąpimy o nowe pozwolenie na budowę i jeśli otrzymamy je w miarę szybko, to nie powinno być problemów z uzyskaniem zgody wojewódzkiego funduszu na przedłużenie prac o kilka miesięcy - uważa prezes Nowakowski, który obecnie prowadzi rozmowy z wykonawcą oraz starostą łowickim w sprawie tego, jak rozwiązać zaistniałą sytuację.

Więcej w czwartkowym wydaniu "Dziennika Łódzkiego" oraz piątkowym "ITS" oraz na tygodnikits.pl.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.