Zuzanna Gawałkiewicz

Wojewoda zarzucił radnym gminy łamanie Konstytucji

Przewodniczący rady gminy Witold Baranowski nie ukrywa, że ton i waga argumentów wojewody zaskoczyła go... Fot. Roman Bednarek Przewodniczący rady gminy Witold Baranowski nie ukrywa, że ton i waga argumentów wojewody zaskoczyła go...
Zuzanna Gawałkiewicz

Gminny serial „Radni kontra wójt” doczekał się kolejnego odcinka - tym razem za sprawą wojewody łódzkiego. Wojewoda, który sprawuje nadzór nad wszelkimi aktami prawnymi podejmowanymi przez samorządy zarzucił Radzie Gminy łamanie praworządności.

Na ręce Witolda Baranowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Skierniewice trafiło ostatnio podpisane przez wicewojewodę Karola Młynarczyka tak zwane rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwały w sprawie nieudzielenia wójtowi Czesławowi Pytlewskiemu wotum zaufania.

Przypomnijmy, że 30 czerwca podczas sesji 14 radnych brało udział w głosowaniu nad przyznaniem wójtowi wotum zaufania. Uchwały nie przyjęto, bo podejmowana jest ona bezwzględną większością, a 9 radnych wstrzymało się od głosu. Nieprzyjęcie uchwały jest jednoznaczne z nieudzieleniem wójtowi wotum zaufania.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Zuzanna Gawałkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.