Wojownik wnioskuje o salę judo

Czytaj dalej
Bartosz Nowakowski

Wojownik wnioskuje o salę judo

Bartosz Nowakowski

Seria zawodów judo na skierniewickich arenach to katalizator do wniosku o budowę specjalnej sali.

Koniec listopada to tradycyjnie w Skierniewicach czas na zawody judo. W tym roku Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci o Puchar Banku Spółdzielczego to nie jedyna atrakcja na matach, jaką zorganizuje Wojownik Skierniewice.

Sympatycy sportu będą też mogli podziwiać mistrzostwa Polski w Kata.

Turniej bez seniorów
Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy ogólnopolskim turnieju, w którym wystartowało 145 zawodników z 14 klubów.

Młodzi adepci judo rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodszych i dzieci starszych. W tej edycji organizatorzy zrezygnowali z rywalizacji seniorskiej.

- Głównym powodem skrócenia programu tegorocznej edycji był mniejszy budżet turnieju. Nie znaleźliśmy hojnych sponsorów, dlatego zrezygnowaliśmy z seniorów. Osobiście jest to dla mnie pewna bolączka, ale tak wygląda rzeczywistość - mówi Jerzy Gołębiewski, prezes Wojownika Skierniewice.

Z powodu mniejszych nakładów finansowych klub w tym roku nie zaprosił także ukraińskich gości, którzy w poprzednich edycjach chętnie brali udział w skierniewickich zawodach.

Mimo wszystko prezes Wojownika Skierniewice jest zadowolony z przeprowadzonych zawodów. Rywalizacja na matach pokazała, że nadchodzi nowa, młoda fala zdolnych zawodników.

- Z pewnością czeka nas dużo pracy. Mogę powiedzieć, że zaczynamy budowę od podstaw, a jaka będzie rzeczywistość to czas pokaże. Jednak patrzę z optymizmem na młode pokolenie i nie wykluczam, że mogą być z nich kolejni mistrzowie Polski - wyjaśnia Jerzy Gołębiewski.

Propozycja sali judo
Prezes Wojownika Skierniewice nadal myśli perspektywicznie o judo, dlatego na ostatniej sesji rady miasta złożył propozycje budowy specjalnej sali dla judo. Pod propozycją podpisało się 1.600 mieszkańców. Sala miałaby powstać na osiedlu Widok.

- Złożyłem taką propozycję, ponieważ uważam, że skierniewickie judo potrzebuje takiego kompleksu, gdzie oprócz sali do ćwiczeń znajdowałyby się siłownie, szatnie, a nawet mała salka konferencyjna - wyjaśnia Jerzy Gołębiewski.

Prezes Wojownika Skierniewice nie szacował kosztów, ale zaznacza, że 12 lat podobny kompleks był wpisany do strategii miasta i wtedy kwoty opiewały na około dwa miliony złotych. Warto też dodać, że podpisy złożyli też członkowie skierniewickich służb mundurowych, które mogłyby również korzystać z kompleksu w ramach ćwiczeń.

Największe ośrodki judo w Polsce posiadają takie kompleksy. Mowa tutaj o Bytomiu, a także Koszalinie, które mogą posłużyć za wykładnię. Aktualnie duży kompleks dla sportów walki powstaje w Radomiu.

- Przez 31 lat moi zawodnicy zdobyli ponad 120 medali na arenach mistrzostw Polski. Taki wynik to nie przypadek, dlatego skierniewickiemu judo należy się sala treningowa z prawdziwego zdarzenia - przekonuje Jerzy Gołębiewski.

Ostatni akcent w tym roku
Zwieńczenie tego roku w judo to mistrzostwa Polski w Kata, które odbędą się na matach w Skierniewicach. Finałowa rywalizacja zaplanowana jest na niedzielę (3 grudnia) od godziny 14. Zmagania będą przebiegać w hali OSiR nr 3 przy ulicy Tetmajera.

Przypomnijmy, że ogólnopolski czempionat kata jest dość specyficzny. Rywalizacja polega na precyzyjnym wykonywaniu technik judo. W kategorii juniora mistrzowskiego tytułu bronić będą: Mateusz Bolimowski oraz Michał Gołębiewski.

W kategorii seniorów Wojownika Skierniewice będzie reprezentował Dominik Kroc wraz z Arkadiuszem Rochmińskim.

- Mistrzostwa Polski w Kata rządzą się własnymi prawami, dlatego trudno przewidzieć faworytów. Mam nadzieję, że medal zostanie w Skierniewicach - kończy Jerzy Gołęciewski.

WYNIKI WOJOWNIKÓW NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU JUDO W SKIERNIEWICACH:
Dzieci starsze - srebrne: Julian Krucki (50 kg ); Mikołaj Podwysocki (60 kg). brązowye: Wanessa Bąba (45 kg).

Dzieci młodsze - złoty: Adrian Skopiński w (37 kg). srebrne: Hania Derda (38 kg), Kacper Mikulski (36 kg); brązowe: Mieszko Płotkowiak (30 kg); Ania Brodniewicz (32 kg); Antek Owczarek(28 kg); Mateusz Waligórski (31 kg); Adam Szychowski (27 kg).

Ponadto wystartowali: Patryk Wrzodak, Adam Kędziora, Maciej Łuczywek, Jakub Dudek, Magda Nawrocka, Igor Dzwonkowski, Franek Olejniczak, Natalia Maciejak i Adam Derda. Trener: Jerzy Gołębiewski i Andrzej Owczarek.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.