Wrzesień 1939 w Skierniewicach. wspomnienia Witalisa Krzyżewskiego (2)

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Roman Bednarek

Wrzesień 1939 w Skierniewicach. wspomnienia Witalisa Krzyżewskiego (2)

Roman Bednarek

Rozbite tory i zniszczony pociąg, którym jechały osoby cywilne, zmusiły je także do szukania schronienia przed bombami w mieście. Wskazałem im dosyć bezpieczny schron w piwnicach nowo budującego się domu, obecnie Banku Narodowego. Tam poszkodowani przebywali przez cały czas bombardowania.

Po nalocie ludność Skierniewic masowo uciekała z miasta. My również udaliśmy się za miasto do znajomych Kempińskich, którzy mieszkali z dala od centrum o około 1,5 km. Po drodze widziałem szkody wyrządzone przez naloty, w tym rozbity częściowo szpital miejski pomimo powiewającej nad nim flagi Czerwonego Krzyża.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.