Wspaniali, bo pomagają innym

Czytaj dalej
Fot. Marta Denisiuk
Marta Denisiuk

Wspaniali, bo pomagają innym

Marta Denisiuk

„Wspaniali” to młodzi o duszy społeczników. Rozstrzygnięto dziewiątą skierniewicką edycję ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Konkurs Ośmiu Wspaniałych ma promować wolontariat i bezinteresowność. Finał lokalnej edycji konkursu odbył się w siedzibie Szkoły Muzycznej w Skierniewicach.

W tym roku skierniewicka młodzież została nagrodzona i wyróżniona w dwóch kategoriach: Ósemeczki skierowanej do uczniów szkół podstawowych oraz Ósemki, która gromadzi młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w obu kategoriach jury wyróżniło ponad 20 osób. „Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy poprzez swoją pracę wolontarystyczną realizują siebie, a tym samym stają się przykładem dla rówieśników i wsparciem dla potrzebujących.

Kandydatów do konkursu zgłaszali nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji młodzieżowych i uczniowskich, placówki oświatowo - wychowawcze, stowarzyszenia, kluby, rodzice oraz przyjaciele. Jury po wybraniu wspaniałej ósemki musiało wskazać jeszcze jedną osobę, która będzie reprezentowała miasto w eliminacjach ogólnopolskich w Prudniku. Skierniewice reprezentować będzie Emilia Jędrzejewska z LO im. B. Prusa.

Emilia ma 18 lat i wolontariuszką jest od 2011 roku. Działa w wolontariacie szkolnym, Centrum Wolontariatu, wolontariacie kulturalnym znajdującym się przy Centrum Kultury i Sztuki. Chętnie podejmuje się też pracy podczas akcji charytatywnych organizowanych na terenie miasta oraz działa z własnej inicjatywy.

-Realizuję się pełniąc funkcję wiceprzewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice - mówi Emilia. - Staram się zachęcać młodzież do działania odrzucając „ideę narzekania na wszystko, co możliwe”. Z okazji 559. urodzin Skierniewic zorganizowałam grę terenową „Co tu dawniej było?”, by pokazać nieco odmienną formę lokalnego patriotyzmu, którą sami możemy tworzyć. Dodatkowo pracuję także w samorządzie uczniowskim oraz stale rozwijam swoje pasje. Gratulujemy!

Marta Denisiuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.