Wspaniały weekend koszykarek i koszykarzy z MKS Ósemki

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

W drugim weekendzie rozgrywek koszykarze MKS Ósemki stanęli na wysokości zadania. Na siedem rozegranych meczów aż pięć zakończyli jako zwycięzcy.

W rozgrywkach U14 i U13 skierniewiccy koszykarze pokonali Kutno z wynikiem 155:40. W kategorii młodzików młodszych zadebiutował trener Mariusz Wójcik. Wrócił po kilku latach przerwy i od razu poprowadził swoich podopiecznych do zwycięstwa nad Startem Łódź 87:51.
W kategorii U14 dzięwczęta pod czujnym okiem trenera Marcina Uliczki rozbiły Księżaka 145:19.
W kategorii U13 dziewczęta prowadzone przez Roksanę Balę pokonały AKS SMS.
Body Move odniosły kolejne zwycięstwo ze Szkołą Gortata 98:69. W dalszym ciągu są liderem w II lidze kobiet.
Dziewczyny grające w kat. U16 przegrały z kutniankami w Łodzi, ponieważ grały w osłabionym sładzie, a koszykarze z tej samej kat. wiekowej przegrali ze Szkołą Gortata.
– W sobotę, 19 października zespół dziewcząt U16 podejmował na wyjeździe drużynę z Kutna. Przeciwniczki od początku narzuciły swój styl gry i po pierwszej kwarcie zyskały ośmiopunktową przewagę. Druga kwarta to powrót zawodniczek Ósemki do równorzędnej walki, poprawiając głównie grę w defensywie. Do przerwy był wynik 35:25 dla gospodyń. Druga część spotkania to mocne uderzenie ze strony przeciwniczek z Kutna. Składne i szybkie ataki wynikające z błędów własnych doprowadziły do przegranej w III odsłonie spotkania (23:14) – poinformował nas trener Adrian El-Ward. – Ostatnia kwarta meczu to miły aspekt dla Skierniewiczanek. Agresywna obrona i szybki powrót do formacji defensywnej pozwoliły wygrać w ostatniej odsłonie meczu (21:17). Wynik końcowy to 75:60 dla gospodyń.
Kutnianki dominowały nad skierniewickim zespołem głównie fizycznie. Znacznie ograniczło to możliwości zbiórki i swobodę pod koszem. Wspaniale grały Wiktoria Kurlikowska i Patrycja Tomaszkiewicz. Zdobyły odpowiednio 28 i 22 pkt, a także Maja Szewc i Wiktoria Żukowska za walkę w obronie i skutecznie utrudnianie gry przeciwniczek.
W spotkaniu wystąpiły: Dąbrowska A., Żukowska W., Kurkiewicz A., Supera K., Matulska O., Lipińska W., Szewc M., Tomaszkiewicz P., Heichman B., Wiśniowska K., Kurlikowska W.
W kolejny dzień dziewczęta z kat. U14 podjęły drużynę UMKS Księżak Łowicz. Na parkiecie dominowały skierniewiczanki. Końcowy wynik wyniósł 145:19. Najlepiej podczas meczu wypadła Patrycja Tomaszkiewicz, która zdobyła 55 pkt.
Wysokie zwycięstwo cieszy, a w szczególności mała ilość straconych punktów. Imponującą zdobyczą popisała się Patrycja Tomaszkiewicz, która nie była zbyt koleżeńska i zapisała w protokole 55 oczek dla Ósemki.
W spotkaniu wystąpiły także: Dąbrowska A. (16 pkt), Kurkiewicz A. (16), Król O. (12), Lipińska W. (12), Mąkolska O.(8), Wiśniowska K. (8), Hilchen G.(8), Heichman B. (6), Supera K. (4), Wacławek W.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.