Wspólne czytanie "Lalki" w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wspólne czytanie "Lalki" w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza oraz Miejska Biblioteka A. K. Cebrowskiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji Narodowe Czytanie. W tym roku w całej Polsce czytane są fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa.

Wspólne czytanie w Łowiczu rozpocznie się w piątek (4 września) o godz. 12 przed wejściem do Gimnazjum nr 1. Wybrane fragmenty dzieła Aleksandra Głowackiego będą czytać przedstawiciele lokalnego samorządu, nauczyciele, młodzież szkolna i czytelnicy biblioteki.
Piątkowemu spotkaniu z „Lalką” będzie towarzyszyła okolicznościowa wystawa zdjęć dwóch filmowych adaptacji powieści Prusa oraz quizy i konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Portrety lalek”.
Narodowe Czytanie już odbywa się za kratami łowickiego więzienia. W tym roku zakład penitencjarny po raz pierwszy włączył się do akcji, której patronuje para prezydencka RP. – Akcja propagowania czytelnictwa w warunkach naszego zakładu polega na odczytywaniu codziennie przez osadzonych od 25 sierpnia za pośrednictwem zakładowego radiowęzła, jednego z dwunastu odcinków składających się na adaptację „Lalki”. Ostatni z nich odczytany zostanie w najbliższą sobotę – informuje Robert Stępniewski z ZK Łowicz.
Dwanaście broszur stanowiących adaptację powieści B. Prusa zostało obłożonych przez introligatora w okładki i po zakończeniu akcji zasili księgozbiór więziennej biblioteki.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.