Roman Bednarek

Wyjątkowa wystawa przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach

Wyjątkowa wystawa przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach
Roman Bednarek

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach przygotowali wystawę fotograficzną, która w ubiegłym tygodniu zawisła na ogrodzeniu szkoły. Te piękne fotografie powstały podczas ubiegłorocznego wyjazdu uczniów na staż do Grecji, finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Na wystawę składa się kilkadziesiąt zdjęć, zgromadzonych na 20 planszach. Została ona przygotowana głównie przez uczniów technikum fotografii i multimediów pod okiem fotografa i nauczyciela nauczyciela Dariusza Piwowarskiego.

- Najpierw oczywiście dokonaliśmy wyboru zdjęć na wystawę spośród kilku tysięcy wykonanych podczas ubiegłorocznych wyjazdów - relacjonuje Dariusz Piwowarski. - Zdjęcia wybrane na wystawę obrazują miejsca, w których przebywaliśmy.

W 2020 roku do Grecji, a konkretnie do Macedonii Środkowej, wyjechały dwie grupy młodzieży uczącej się w zawodach: technik fotografii i multimediów, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk oraz fryzjer i kucharz. W sumie około 60 osób. Wszyscy odbywali staże zgodne ze swoim kierunkiem kształcenia, a uczniowie technikum fotografii i multimediów uwieczniali na fotografii najpiękniejsze miejsca.

Jak poinformował dyrektor ZSZ nr 2 Dariusz Owczarek, szkołą otrzymała promesę kontynuacji takich wyjazdów do 2027 roku. W minioną niedzielę do Grecji wyjechała kolejna grupa uczniów „Mechanika” - ponad 60 osób.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.