Rafał Klepczarek

Wykoleiły się dwa towarowe wagony. Maszynista był trzeźwy. Linia nr 15 była zablokowana

Wykoleiły się dwa towarowe wagony. Maszynista był trzeźwy. Linia nr 15 była zablokowana Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Pociąg towarowy krakowskiej spółki Omniloko w środę (15 stycznia) rano wykoleił się w Łowiczu. Zablokowana została linia kolejowa nr 15 między Łowiczem a Łodzią. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła autobusową komunikację zastępcą między przystankiem Łowicz Główny a Domaniewicami.

Do wypadku doszło około godz. 9.30 na wysokości dworca kolejowego Łowicz Przedmieście. Wykolejeniu uległy dwa puste wagony pociągu jadącego z Warszawy do Łowicza. Zjeżdżający na bocznicę skład utknął między stacją PKP a przejazdem kolejowym na ul. Katarzynów.

Nikomu nic się nie stało. Z naszych informacji wynika, że towarowe wagony wiezione były na złom.

Pociąg prowadził 47-letni maszynista z woj. dolnośląskiego. Był trzeźwy. Przybyła na miejsce łowicka policja przebadała także kierownika pociągu oraz dyżurną ruchu. W ich organizmach również nie stwierdzono śladów alkoholu.

Na miejscu działa specjalna komisja kolejowa. Ustala ona przyczyny środowego wypadku. Ma ona 30 dni na to, aby przedstawić swój raport.

Karol Jakubowski, z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe w dniu wypadku wyraził nadzieję, że jeszcze w środę uda się przywrócić ruch pociągów na linii Łowicz-Domaniewice. Doszło do tego już po zamknięciu tego numeru „ITS”.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.