Wymuszona prawem zmiana w Zarządzie Powiatu Łowickiego

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wymuszona prawem zmiana w Zarządzie Powiatu Łowickiego

Rafał Klepczarek

Radny powiatowy Tadeusz Kozioł (Kukiz’15) na ręce starosty Marcina Kosiorka (PiS) złożył rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu Łowickiego.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Łowickiego Tadeusz Kozioł poinformował radnych, że zrzeka się z funkcji, gdyż jest prezesem Zarządu Gminnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Nieborowie, a prawo nie pozwala łączyć tych funkcji.

- Ze spółdzielnią związany jestem od 1982 roku, a prezesuje w niej od 1997 roku i nie chcę rezygnować z mojej pracy zawodowej na rzecz działań w Zarządzie Powiatu Łowickiego – informuje Tadeusz Kozioł.

Na niedopuszczalny przez prawo konflikt interesów przed sesją zwrócił radnemu uwagę Marcin Pluta, p. o. sekretarza powiatu łowickiego.

W tej sytuacji starosta Kosiorek złożył wniosek, aby nowym członkiem Zarządu Powiatu Łowickiego został Janusz Michalak (Kukiz’15). Radny powiatowy, a zarazem dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu uważany był osobę, która ma realny wpływ na pracę zarządu powiatu. Teraz ten stan rzeczy zostanie usankcjonowany prawnie.

Inaczej natomiast było z Tadeuszem Koziołem, który, jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, takiego wpływu nie miał. Ustępującemu z funkcji członka zarządu podziękował za wspólną pracę m. in. starosta Marcin Kosiorek.

W tajnym głosowaniu Janusza Michalaka poparło 16 z 18 obecnych na sesji członków rady powiatu. Dwie osoby oddały nieważne głosy.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać najnowsze wydanie Tygodnika ITS.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Tygodnika ITS
  • najnowsze e-wydanie Tygodnika ITS
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.