Wymuszona prawem zmiana w Zarządzie Powiatu Łowickiego

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wymuszona prawem zmiana w Zarządzie Powiatu Łowickiego

Rafał Klepczarek

Radny powiatowy Tadeusz Kozioł (Kukiz’15) na ręce starosty Marcina Kosiorka (PiS) złożył rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu Łowickiego.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Łowickiego Tadeusz Kozioł poinformował radnych, że zrzeka się z funkcji, gdyż jest prezesem Zarządu Gminnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Nieborowie, a prawo nie pozwala łączyć tych funkcji.

- Ze spółdzielnią związany jestem od 1982 roku, a prezesuje w niej od 1997 roku i nie chcę rezygnować z mojej pracy zawodowej na rzecz działań w Zarządzie Powiatu Łowickiego – informuje Tadeusz Kozioł.

Na niedopuszczalny przez prawo konflikt interesów przed sesją zwrócił radnemu uwagę Marcin Pluta, p. o. sekretarza powiatu łowickiego.

W tej sytuacji starosta Kosiorek złożył wniosek, aby nowym członkiem Zarządu Powiatu Łowickiego został Janusz Michalak (Kukiz’15). Radny powiatowy, a zarazem dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu uważany był osobę, która ma realny wpływ na pracę zarządu powiatu. Teraz ten stan rzeczy zostanie usankcjonowany prawnie.

Inaczej natomiast było z Tadeuszem Koziołem, który, jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, takiego wpływu nie miał. Ustępującemu z funkcji członka zarządu podziękował za wspólną pracę m. in. starosta Marcin Kosiorek.

W tajnym głosowaniu Janusza Michalaka poparło 16 z 18 obecnych na sesji członków rady powiatu. Dwie osoby oddały nieważne głosy.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.