Wyniki naboru w powiecie łowickim. 124 dzieci nie przydzielono do żadnej szkoły

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wyniki naboru w powiecie łowickim. 124 dzieci nie przydzielono do żadnej szkoły

Rafał Klepczarek

Ponad 1,7 tysiąca uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu łowickiego po zakończeniu roku szkolnego z niecierpliwością czekało na wyniki naboru do placówek oświatowych kolejnego szczebla edukacji. We wtorek (16 lipca) wszystko stało się jasne dla większości młodych ludzi i ich rodziców, ale nie dla wszystkich.

Osiem działających w Łowickiem szkół ponadgimnazjalnych łącznie przygotowało 1.018 miejsc, o które ubiegało się 853 absolwentów zlikwidowanych gimnazjów, a także 1.048 miejsc dla 863 uczniów ostatnich klas podstawówek.

W przypadku gimnazjalistów miejsca w szkole przydzielono 789 młodym ludziom. Do żadnej szkoły nie dostało się natomiast 64 dzieci.
Jest to młodzież, która nie miała dostatecznej liczby punktów, aby dostać się do wskazanych szkół, a nie wybrała takich, na które pozwalała punktacja uzyskana ze świadectwa oraz egzaminów. Weźmie ona udział w sierpniowej turze naboru. W tej kategorii szkół jest jeszcze 229 wolnych miejsc.

W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych do żadnej z placówek nie zakwalifikowało się 60 dzieci. Wolnych jest tu jeszcze 245 miejsc.

W Łowickiem największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki oferowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu. Od września ruszy tam prawdopodobnie aż 12 klas pierwszych.

Duże powodzenie wśród uczniów miało także I Liceum Ogólnokształcące, II LO oraz szkoła pijarska.

Natomiast najmniejsze wzięcie mają kierunki oferowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz ZSP nr 3.

W ubiegłym roku szkolnym ponadgimnazjalne placówki oświatowe z powiatu łowickiego przyjęły 771 uczniów na 856 przygotowanych miejsc.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.