Wyniki naboru w powiecie łowickim. 124 dzieci nie przydzielono do żadnej szkoły

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Wyniki naboru w powiecie łowickim. 124 dzieci nie przydzielono do żadnej szkoły

Rafał Klepczarek

Ponad 1,7 tysiąca uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu łowickiego po zakończeniu roku szkolnego z niecierpliwością czekało na wyniki naboru do placówek oświatowych kolejnego szczebla edukacji. We wtorek (16 lipca) wszystko stało się jasne dla większości młodych ludzi i ich rodziców, ale nie dla wszystkich.

Osiem działających w Łowickiem szkół ponadgimnazjalnych łącznie przygotowało 1.018 miejsc, o które ubiegało się 853 absolwentów zlikwidowanych gimnazjów, a także 1.048 miejsc dla 863 uczniów ostatnich klas podstawówek.

W przypadku gimnazjalistów miejsca w szkole przydzielono 789 młodym ludziom. Do żadnej szkoły nie dostało się natomiast 64 dzieci.
Jest to młodzież, która nie miała dostatecznej liczby punktów, aby dostać się do wskazanych szkół, a nie wybrała takich, na które pozwalała punktacja uzyskana ze świadectwa oraz egzaminów. Weźmie ona udział w sierpniowej turze naboru. W tej kategorii szkół jest jeszcze 229 wolnych miejsc.

W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych do żadnej z placówek nie zakwalifikowało się 60 dzieci. Wolnych jest tu jeszcze 245 miejsc.

W Łowickiem największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki oferowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu. Od września ruszy tam prawdopodobnie aż 12 klas pierwszych.

Duże powodzenie wśród uczniów miało także I Liceum Ogólnokształcące, II LO oraz szkoła pijarska.

Natomiast najmniejsze wzięcie mają kierunki oferowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz ZSP nr 3.

W ubiegłym roku szkolnym ponadgimnazjalne placówki oświatowe z powiatu łowickiego przyjęły 771 uczniów na 856 przygotowanych miejsc.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.