Wyniki Rajdu Lata 2019, czyli 2. eliminacji skierniewickiego rajdu samochodowego [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Smyczek
Andrzej Smyczek

Wyniki Rajdu Lata 2019, czyli 2. eliminacji skierniewickiego rajdu samochodowego [ZDJĘCIA]

Andrzej Smyczek

23 czerwca rozegrana została 2. eliminacja skierniewickiego rajdu samochodowego – Rajd Lata.

Wystartowało 31 załóg. Impreza składała się z sześciu prób. Zawodnicy rywalizowali na terenie PWSZ przy ul. Batorego oraz na terenie firm przy ul. Skłodowskiej 152. Odcinki z przewagą nawierzchni asfaltowo - betonowej wymagały od zawodników pełnego skupienia i koncentracji. Popełnienie najmniejszego błędu oznaczało stratę cennych sekund. Niespodzianką był gościnny występ Łukasza Byśkiniewicza — znanego z Rajdowych Mistrzostw Polski, który jechał A–grupowym autem subaru impreza. Kibice podziwiali też popis załogi nietypowego jak na skierniewicką imprezę auta kandi buggy, którym jechał Bogdan Wieteska. Zawodnicy zgodnie podsumowali, że cały rajd był bardzo wymagający, a jazda opierała się bardziej na technice prowadzenia niż na mocy aut. Dodatkowo dał się kierowcom we znaki wielki skwar.
Klasyfikacja Rajdu Lata:
Klasa II do 1600 ccm: 1. Tomasz i Krzysztof Stręgiel, Łódź (citroen saxo), 2. Maciej Janczak i Olga Figura, Legionowo (honda civic), 3. Damian i Adrian Andrzejewscy, Bełchów (suzuki swift)
Klasa III do 2000 ccm: 1. Łukasz Spikowski i Piotr Koliński, Łódź (honda civic), 2. Mateusz Szkup i Jacek Baumgart, Głowno (vw golf ), 3. Szymon Gałczyński i Karim Dadoush, Łódź (bmw E30)

Klasa IV powyżej 2000 ccm, turbo 4x4: 1. Marcin Mirys i Daniel Ryłek, Głowno (audi 80), 2. Marek Krawczyk i Krzysztof Szadkowski, Łódź (audi A6)
Klasyfikację generalną pewnie wygrała załoga Tomasz i Krzysztof Stręgiel w citroenie saxo. Kolejna, III eliminacja, Rajd Jesieni, zaplanowana została na przełomie września i października. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia rajdu.

Andrzej Smyczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.