Wypadek w Mokrej Prawej pod Skierniewicami. Przewrócił się beczkowóz

Czytaj dalej
Fot. PSP Skierniewice
Agnieszka Śliczniak

Wypadek w Mokrej Prawej pod Skierniewicami. Przewrócił się beczkowóz

Agnieszka Śliczniak

Z rozpoznania wynikało, że po kolizji z samochodem osobowym opel meriva kierujący ciągnikiem rolniczym new holland z beczką asenizacyjną zjechał na prawą stronę jezdni, wjechał do rowu i po uderzeniu przodem ciągnika w przydrożny przepust melioracyjny spowodował przewrócenie beczkowozu. Po kolizji ciągnik rolniczy zatrzymał się na jezdni blokując ruch drogowy na DK 70.

Przewożona beczkowozem substancja organiczna wylewała się z beczkowozu do rowu. Przed przybyciem służb ratowniczych kierujący ciągnikiem poszkodowany 50-letni mężczyzna znajdował się pod opieką osób postronnych, był przytomny, doznał niewielkiej rany dłoni.

PŚ w Planicy: wyniki na żywo

Kierująca oplem meriva kobieta nie doznała obrażeń. Przybyły na miejsce zastęp strażaków PSP zabezpieczył miejsce zdarzenia i udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy medycznej wykonując opatrunek zranionej dłoni. Poszkodowanego przekazano przybyłemu po chwil na miejsce zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przeprowadzonych badaniach poszkodowany mężczyzna został odwieziony do szpitala w Skierniewicach.

CZYTAJ TEŻ: Kiedy zmiana czasu na letni?

Wyciekłą substancję organiczną pracownicy przewoźnika wypompowali z rowu do podstawionego przez właściciela drugiego beczkowozu. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję za pomocą dźwigu zadysponowanego przez UG Skierniewice wydobyto z rowu uszkodzony beczkowóz i uprzątnięto jezdnię.

W trakcie działań ratowniczych ruch drogowy w miejscu kolizji początkowo był zamknięty. W drugiej fazie działań odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni. W działaniach udział wzięły 2 zastępy strażaków PSP w Skierniewicach i zastęp strażaków OSP KSRG Mokra Prawa.

Prawdopodobna przyczyną zdarzenia było zajechanie drogi ciągnikowi przez kierującą samochodem osobowym. Uszkodzeniu uległ zbiornik beczkowozu, pompa, opona, zaczep i armatura beczkowozu. Ciągnik - zbita tylna szyba kabiny ciągnika, uszkodzony obciążnik przedni. Opel meriva - otarcie drzwi przednich i tylnych lewych, urwane lusterko lewe.Zobacz, która łódzka podstawówka jest najlepsza!Czy byłbyś dobrym ministrantem? QuizPoszukiwani przez policję z Łodzi [LISTY GOŃCZE]Agnieszka Śliczniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.