Wystawa stała w muzeum zostanie otwarta z opóźnieniem

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Wystawa stała w muzeum zostanie otwarta z opóźnieniem

Marcin Niklewicz

Prace budowlane przy adaptacji budynku zabytkowego lazaretu na potrzeby powstającego Muzeum Historycznego w Skierniewicach przebiegają zgodnie z harmonogramem i zaplanowany na sierpień termin ich zakończenia nie jest zagrożony. Ze względów konserwatorskich nie uda się jednak w planowanym terminie otworzyć wystawy stałej.

Prace budowlane zakończą się w sierpniu, oficjalne otwarcie muzeum przewidziano na październik br. Nowa placówka rozpocznie działalność od wystaw czasowych. Ekspozycja stała, stanowiąca trzon placówki, będzie gotowa z opóźnieniem wobec pierwotnych planów.
- To wynika ze względów konserwatorskich, nie wszystkie eksponaty będą gotowe we wcześniejszym terminie - wyjaśnia Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta Skierniewic.
Otwarcie wystawy stałej przesunie się przynajmniej do końca roku, a niewykluczone, że nastąpi dopiero na przełomie roku 2018 i 2019. Obecnie trwają prace nad jej scenariuszem.
Władze miasta przewidują, że placówkę odwiedzi około 10 tys. zwiedzających rocznie. Oprócz wystawy stałej, prezentującej dzieje Skierniewic od zabytków archeologicznych po wiek XX, będą mogli oglądać zmieniane co kilka miesięcy wystawy czasowe oraz uczestniczyć w organizowanych przez placówkę wydarzeniach.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.