XIV Mistrzostwa Polski kleryków i ministrantów o Puchar KnC w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Kubik
kub

XIV Mistrzostwa Polski kleryków i ministrantów o Puchar KnC w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

kub

1 i 2 maja w Skierniewicach i Sochaczewie rozegrywane są XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC.

1 maja na łącznie dwunastu obiektach w Sochaczewie i Skierniewicach rozegrała się wielka rywalizacja sportowa, na początek w rozgrywkach grupowych, a dzień później w fazie play-off (2 maja od 10:30 do 16:00). Zawody poprzedziła poranna msza święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na os. Widok, a zakończy wspólna modlitwa w Kościele Świętego Wawrzyńca w Sochaczewie.

Ostatnim punktem mistrzostw (2 maja) będzie gala na hali sportowe przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach, podczas której wręczone zostaną puchary i medale. Jedną z atrakcji wieczoru będzie pokaz akrobacji piłkarskich.

- Do Skierniewic i Sochaczewa zawitała wielka armia, blisko 1200 ministrantów i lektorów. To okazja do nowych przyjaźni i wspaniałej sportowej rywalizacji. Wasz pobyt w diecezji łowickiej będzie nieprzypadkowy. Spotkamy się bowiem w rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Łowiczu – zapraszał biskup łowicki Andrzej Dziuba.

kub

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.