Wojciech Kubik

Z miejskich pieniędzy może powstać wybieg dla psów oraz stacja rowerowa

Z miejskich pieniędzy może powstać wybieg dla psów oraz stacja rowerowa
Wojciech Kubik

W poniedziałek rusza głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Skierniewic na 2021 rok. Mieszkańcy zdecydują, na co wydać pieniądze, a na sfinansowanie inwestycji przeznaczone zostanie 1,5 miliona złotych.

Po raz szósty mieszkańcy Skierniewic będą głosować nad finansowaniem inwestycji lub zakupów w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. I chociaż z uwagi na epidemię uruchomienie całego projektu nieco się opóźniło, to jednak już za kilka dni będzie można oddać swój głos.

A przyznać trzeba, że będzie na co głosować, bowiem do rywalizacji zgłoszono aż 34 wnioski, a oceniająca je komisja dopuściła dalej 29 z nich. Dwa projekty dotyczyły tego samego pomysłu, czyli budowy parku dla psów nad Zalewem Zadębie. Na wniosek komisji i przy aprobacie wnioskodawców projekty zostały połączone.

Zespół negatywnie zaopiniował cztery propozycje.

Podobnie jak w latach minionych, zagłosować będzie można na kilka projektów ogólnomiejskich, a także na pomysły dedykowanie specjalnie dla każdego z czterech rejonów Skierniewic.

W przyszłym roku na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego przeznaczonych zostanie 1,5 miliona złotych. Z tej kwoty ponad 630 tysięcy złotych trafiło do puli ogólnomiejskiej, gdzie o dofinansowanie walczyć będzie 11 projektów. Po 237 tys. zł przeznaczonych zostało zaś na projekty w każdym z rejonów i tu mieszkańcy zgłosili aż 18 wniosków.

Internetowe głosowanie ruszy już w najbliższy poniedziałek (26 października) i potrwa jedynie tydzień, czyli do soboty, 31 października. Na 5 listopada zaplanowano przedstawienie wyników głosowania, zaś realizacja poszczególnych projektów prowadzona będzie w przyszłym roku.

Podczas głosowania będziemy mieć naprawdę duży wybór, na co przeznaczyć pieniądze. Pojawiła się między innymi koncepcja stworzenia nad zalewem ogrodzonego wybiegu dla psów. Miejska biblioteka chce kontynuować projekt wypożyczania ebooków, a panie zamierzają zadbać o profilaktykę raka piersi oraz walczyć z rozszerzonymi naczynkami i trądzikiem różowatym.

Wiele jest również pomysłów inwestycyjnych, zaś część z nich dotyczy skierniewickich szkół i klubów sportowych. Szczegółowe zestawienie projektów i kwoty znajdziecie na stronie: www.skierniewice.naszemiasto.pl

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.