Za 4 lata tunel zastąpi przejazd drogowy przez tory na ul. Mostowej w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. UM w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Za 4 lata tunel zastąpi przejazd drogowy przez tory na ul. Mostowej w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza podpisały w Warszawie umowę z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe dotyczącą budowy tunelu drogowego pod torami linii E20 w ciągu ul. Mostowej i Armii Krajowej.

Inwestycja szacowana na ponad 26 mln zł ma zostać wykonana w latach 2019-23 wspólnie z PKP PLK. Miasto wyłoży na nią 20 mln zł, a kolej ponad 6 mln zł.

Poza kilkunastometrowym tunelem drogowym, w którym znajdzie się nie tylko dwupasmowa jezdnia, ale także ścieżka pieszo-rowerowa, inwestycja ta obejmie budowę ronda.

Powstanie ono w miejscu zieleńca, który rozwidla ul. Mostową i Blich. Początkowo miasto przymierzało się do budowy ronda także po drugiej stronie tunelu. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego pomysłu i w ulicę Nadbzurzańską od centrum miasta będzie się wjeżdżało bezpośrednio z tunelu, ale drogą wiodącą wokół budynku, w którym znajduje się biuro podatkowe. - Na rok 2019 i 2020 zaplanowano prowadzenie prac projektowych - informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału miejskich inwestycji. - Fizycznie prace mają być wykonywane w latach 2022-23.

Ratusz planuje ubiegać się o pieniądze na wkład własny z funduszy zewnętrznych.

Inwestycja ta jest niezwykle ważna dla udrożnienia ruchu kołowego w centrum miast. A warto zaznaczyć, że PKP PLK chcę zlikwidować przejazd przez tory na ul. Mostowej.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.