Za 4 lata tunel zastąpi przejazd drogowy przez tory na ul. Mostowej w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. UM w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Za 4 lata tunel zastąpi przejazd drogowy przez tory na ul. Mostowej w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza podpisały w Warszawie umowę z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe dotyczącą budowy tunelu drogowego pod torami linii E20 w ciągu ul. Mostowej i Armii Krajowej.

Inwestycja szacowana na ponad 26 mln zł ma zostać wykonana w latach 2019-23 wspólnie z PKP PLK. Miasto wyłoży na nią 20 mln zł, a kolej ponad 6 mln zł.

Poza kilkunastometrowym tunelem drogowym, w którym znajdzie się nie tylko dwupasmowa jezdnia, ale także ścieżka pieszo-rowerowa, inwestycja ta obejmie budowę ronda.

Powstanie ono w miejscu zieleńca, który rozwidla ul. Mostową i Blich. Początkowo miasto przymierzało się do budowy ronda także po drugiej stronie tunelu. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego pomysłu i w ulicę Nadbzurzańską od centrum miasta będzie się wjeżdżało bezpośrednio z tunelu, ale drogą wiodącą wokół budynku, w którym znajduje się biuro podatkowe. - Na rok 2019 i 2020 zaplanowano prowadzenie prac projektowych - informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału miejskich inwestycji. - Fizycznie prace mają być wykonywane w latach 2022-23.

Ratusz planuje ubiegać się o pieniądze na wkład własny z funduszy zewnętrznych.

Inwestycja ta jest niezwykle ważna dla udrożnienia ruchu kołowego w centrum miast. A warto zaznaczyć, że PKP PLK chcę zlikwidować przejazd przez tory na ul. Mostowej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.