Za kilka dni jedna z nitek tunelu w rejonie ul. Arkadyjskiej w Łowiczu zostanie zamknięta

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Za kilka dni jedna z nitek tunelu w rejonie ul. Arkadyjskiej w Łowiczu zostanie zamknięta

Rafał Klepczarek

Obecny rok będzie bardzo trudny dla mieszkańców Łowicza pod względem komunikacyjnym. Już za kilka dni zostanie czasowo zamknięta jedna z nitek tunelu drogowego w rejonie ul. Arkadyjskiej, a w drugiej połowie roku przejazd kolejowy na ul. Klickiego. Całkowitej likwidacji ulegnie natomiast kluczowy dla centrum miasta przejazd kolejowy na ul. 3 Maja.

PKP PLK prowadzą szeroko zakrojoną modernizację linii kolejowej między Sochaczewem a Poznaniem. Ich częścią jest modernizacja stacji kolejowej Łowicz Głównym, budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja oraz remont torowiska.

Wiadukt wraz z drogami dojazdowymi, które ma wybudować miasto, powstanie do końca 2020 roku, choć niewykluczone, że inwestycja ta przeciągnie się na 2021.

Zanim to jednak stanie się faktem, to łowiczan czekają utrudnienia komunikacyjne.

Firma prowadząca prace na zlecenie PKP PLK w poniedziałek, 21 stycznia rano planuje zamknąć wschodnią nitkę tunelu drogowego, prowadzącą z Łowicza w kierunku Zielkowic. Droga po prawej stronie rzeki Zwierzyniec będzie nieprzejezdna.

- Według wstępnych ustaleń 2-3 tygodnie później rozpoczną się prace rozbiórkowe tunelu drogowego i przejazdu kolejowego po lewej stronie rzeki nad ul. Arkadyjską, która zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na 4 miesiące - zapowiada Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza. - Prace będą prowadzone od strony ul. Bolimowskiej.

Ruch puszczony zostanie tam w drugiej połowie maja, ale trzy miesiące później można spodziewać się, że tunel zamknięty zostanie wraz z przejazdem kolejowym na ul. Klickiego przy dawnej paszarni. Wcześniej czasowo zablokowany z powodu remontu torowiska zostanie także pobliski przejazd w tym rejonie Łowicza na tzw. nasypie.

W okolicach listopada do historii przejdą kolejowe rogatki na ul. 3 maja. PKP PLK pierwotnie planowała zamknąć ten przejazd 19 września, ale nie godzi się na to miasto.

- Nastąpi to dopiero wtedy, gdy wybudowane zostaną ronda w ul. Warszawskiej oraz ul. Bolimowskiej i zakończy się remont tunelu drogowego w ul. Arkadyjskiej - mówi Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza - Takie warunki stawiamy kolei, gdyż miasto nie udźwignęłoby komunikacyjnie jednoczesnej likwidacji przejazdu na ul. 3 Maja i zamknięcia przejazdu przez ul. Arkadyjską.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.