Natalia Zwolińska

Za niektóre znicze zapłacimy nawet 150 złotych

Za niektóre znicze zapłacimy nawet 150 złotych
Natalia Zwolińska

Z roku na rok mamy coraz większy wybór zniczy. Niektóre formy i kształty są na rynku od lat, jednak pojawiają się też wśród nich nowości. Ceny też są bardzo i różne.

Dzień Wszystkich Świętych to moment, w którym niemal wszyscy odwiedzają groby swoich bliskich. W tym szczególnym czasie na nagrobkach pojawiają się wiązanki lub chryzantemy oraz znicze, które po zmroku rozświetlają cmentarze.

Jak podkreślają osoby handlujące zniczami, ceny są bardzo różne i nawet lampki tej samej wielkości mogą znacznie różnić się ceną. Najtańsze znicze możemy kupić już za około 1 zł. Najpopularniejsze w Skierniewicach są znicze średniej wielkości, których ceny wahają się od 3 do 10 zł. Większe znicze najczęściej kosztują w granicy 20-30 zł. Najdroższe są znicze wykonane z odlewów i grubszego szkła. Tutaj możemy zapłacić nawet około 150 zł.

Do wybory mamy znicze gliniane i lane, które po wypaleniu nadają się jedynie do wyrzucenia. Są również znicze z wkładami, w których po wygaśnięciu można zmienić jedynie środek. Są one bardziej przyjazne dla środowiska i można z nich korzystać przez wiele miesięcy. W ostatnim czasie pojawiły się również znicze na wkłady elektryczne. Palą się one zdecydowanie najdłużej. W tym roku bardzo popularne są znicze gładkie, wykonane z przezroczystego szkła z niewielką ilością ozdób.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.